24

Hľadanie práce na základe odporúčania známeho sa Jozefovi vyplatilo

To, že v IT sfére nie je problém nájsť si prácu, vie každý. Realita je však trochu iná – v skutočnosti si práca hľadá IT developera. Spoločnosti, rovnako ako aj my, svoje pracovné ponuky inzerujú na rôznych portáloch, zverejňujú ich na sociálnych sieťach a využívajú aj služby personálnych agentúr. S cielenou reklamou je navyše veľmi pravdepodobné, že vybraná ponuka osloví toho správneho človeka. Napriek tomu sa aj dnes k práci mnohí dostanú starým dobrým spôsobom – odporúčaním od známeho. Podobný osud postretol aj nášho nového kolegu.

Hoci inzeráty našej spoločnost Jozef zachytil v minulosti už viackrát, hnacím motorom na zmenu práce bola práve osobná skúsenosť jeho kamaráta, dnes už aj kolegu. Jozef pracuje v msg life Slovakia ako Java developer. Hoci nemal predošlé skúsenosti v segmente poisťovníctva, napriek tomu sa rozhodol prihlásiť na voľnú pracovnú pozíciu u nás.

„Pracoval som na rôznych pozíciách, napríklad v gastronómii, vždy sa však jednalo o pozíciu Java developera. Oblasti poisťovníctva som sa začal venovať až po príchode do msg life Slovakia, no mnohé zo skúseností z predošlých zamestnaní využívam aj tu,“ tvrdí Jozef. Je tak živým dôkazom toho, že ak človek dokáže zužitkovať svoje znalosti, ľahšie sa zorientuje aj v novej oblasti.

„Mnohí kandidáti majú obavu, že nebudú dostatočne kvalifikovaní, pretože nikdy nepôsobili v oblasti poisťovníctva alebo financií. Pri vývojárskych pozíciách to však nie je problém. Ak má uchádzač dostatočné skúsenosti vo svojom odbore, ľahko ich aplikuje na akúkoľvek oblasť,“ potvrdzuje personalistka Dominika.

Všetky odporúčania si vážime

Spoločnosť msg life Slovakia má pre uchádzačov so znalosťou programovacieho jazyka Java v oblasti Development / IT aktuálne otvorené pracovné pozície a najnovšie pracovné ponuky:

Všetky voľné pracovné miesta nájdeš v sekcii Kariéra.

Dôveruj ale preveruj – na referencie sa pokojne spýtaj známeho, ktorý u nás pracuje, podobne ako to urobil aj Jozef. Na druhej strane dobré odporúčanie na kontakt od našich zamestnancov si vždy ceníme, a patrične ho aj odmeníme finančným bonusom za sprostredkovanie nového kolegu.

„O msg life som sa prvýkrát dopočul od kamaráta, ktorý tu pracuje približne osem rokov. Hoci som spoločnosť poznal aj z viacerých sprostredkovateľských portálov, firma ma zaujala až z referencií známeho. Oslovila ma najmä ponuka, ktorú som dostal, všetky podmienky, a benefity, ale aj fakt, že tu už niekoho poznám,“ opisuje svoje začiatky Jozef. Podľa neho spoločnosť ponúka dostatočnú stabilitu, ako i príležitosti na rozvoj.

Jazykové kurzy a nové možnosti

Ako ďalej tvrdí náš nový kolega Jozef: „Jedna z najpodstatnejších vecí, ktorá ma po príchode najviac zaujala, bola možnosť využitia jazykov, ako aj benefit v podobe štúdia nemčiny. Denne komunikujem v anglickom jazyku niekoľko hodín a pevne verím, že o pár mesiacov začnem plynule hovoriť aj po nemecky.“

Kurzy nemčiny sú zabezpečené formou online jazykových kurzov zadarmo a sú u nás ako benefit samozrejme, bezplatný. Časť z kurzu sa dokonca ráta do pracovného času, ktorý máš preplatený. A to je už celkom dobrá motivácia zdokonaliť sa v nemeckom jazyku, ktorým hovorí viac ako 120 miliónov ľudí na svete. Okrem vzdelávania nám záleží aj na zdraví. O tom hovorí fakt, že sme takmer úplne prešli na Home Office / Office formu spolupráce.

Rozvoj, podpora, motivácia a dobré vzťahy

Práca, ktorá človeka baví a vnútorne napĺňa, súvisí s vedením spoločnosti a priateľským kolektívom. Naše personálne oddelenie pravidelne udržiava povestného tímového ducha organizovaním rôznych tímových podujatí, na ktorých si príde na svoje milovník jogy, ale aj adrenalínový nadšenec. Práve kolektív bol jedným z ďalších rozhodujúcich faktorov pre Jozefa. „Od známeho som mal informácie o tom, ako tu niektoré veci fungujú a tiež som sa dozvedel, že tu pracujú veľmi ochotní ľudia, čo sa mi pri nástupe aj potvrdilo,“ dodáva Jozef.

„Nesnažíme sa len rozširovať paletu benefitov pre našich zamestnancov. Myslíme, že to by po čase nebolo postačujúce. Snažíme sa najmä, aby našich kolegov práca bavila. A to tak, že im dávame príležitosť rásť. Preto pre zamestnancov pripravujeme rôzne jazykové kurzy a dávame im príležitosť nahliadnuť aj do iných profesií, aby sa venovali tomu, čo ich naozaj baví,“ dopĺňa recruiterka Dominika.

Java programátor Jozef sa aktuálne podieľa na vývoji produktu msg life Slovakia s názvom msg.Life Factory. Ide o softvér, ktorý poisťovne ako Generali, Axa či UNIQA využívajú na poskytovanie životných poistení. „Je to pomerne veľký projekt, takže stále som v štádiu učenia sa, no podarilo sa mi za ten čas už prispieť úpravami, ktoré viedli k zlepšeniu kvality softvéru,“ tvrdí Jozef. Ak aj ty hľadáš zmenu a chceš sa podieľať na projektoch, ktoré pomáhajú zlepšiť svet poisťovníctva, medzi našimi voľnými pracovnými miestami určite objavíš vhodnú ponuku. Ak po prečítaní tohto článku nenájdeš žiadneho starého známeho z radov našich aktuálnych zamestnancov, nezúfaj, stále sa môžeš prihlásiť klasickým spôsobom.

 

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.