24

Hľadáme IT testerov s nemčinou do každej pobočky

V msg life Slovakia vyvíjame softvérové aplikácie, ktoré na dennej báze využívajú popredné zahraničné poisťovacie spoločnosti. Vďaka nim vedia rýchlo reagovať na neustále sa meniaci trh. Tieto zmeny si vyžadujú plné nasadenie vývojového tímu a práve IT tester je často veľmi rozhodujúcou, no mnohokrát podceňovanou súčasťou tohto reťazca. Práve zopár IT testerov hľadáme do nášho tímu!

Čo je hlavnou úlohou IT testera?

Mnohí si predstavujú, že k testerovi sa dostáva takmer hotový produkt, ktorý treba „už iba otestovať“. Opak je však pravdou. Úlohou testera je simulovať správanie a myslenie klienta, uvažovať nad rôznymi situáciami, ku ktorým by mohlo dôjsť, realizovať podobné scenáre, ako aj navrhovať opatrenia, ako týmto chybám predísť a viesť o tom podrobnú dokumentáciu. Vyžadujú sa tu preto vysoká miera koncentrácie, zmysel pre detaillogické či analytické myslenie. Podľa nášho IT test managera Paťa je tiež veľmi dôležité porozumieť súvislostiam v oblasti poisťovníctva a mať dávku zvedavosti aj chuť učiť sa nové veci. Viac informácií o tom s čím súvisí zamestnanie software tester sa dozvieš na blogu venovanom testovaniu softvéru.

Špecialista a Konzultant tester v msg life Slovakia
Pre tvorbu projektovej dokumentácie je potrebný aj nemecký jazyk.

Znalosti, bez ktorých sa u nás nezaobídeš

Naši klienti, ako aj zahraničné tímy, sídlia najmä v nemecky hovoriacich krajinách. Pre väčšinu našich pozícií je preto podmienkou veľmi dobrá znalosť nemeckého jazyka na úrovni (minimálne) B2. Spoločnosť msg life Slovakia ponúka svojim zamestnancom množstvo firemných benefitov, medzi ktoré patria aj kurzy nemeckého jazyka, ktoré sa rátajú do pracovnej doby.

Okrem znalosti nemčiny je výhodou uchádzača tiež orientácia v IT oblasti či technické zameranie. Ak máš ochotu a schopnosť bez problémov sa zorientovať v problematike testovania a životného poistenia, neváhaj nám poslať životopis na pozíciu IT tester konzultant pre poisťovníctvo. Súčasťou tvojej práce bude aj príprava regresných testov. Čo robí IT tester nám prezradil náš kolega Peťo, ktorý je súčasťou tímu testerov od roku 2017.

Ak máš predošlé skúsenosti s testovaním softvéru a znalosti z oblasti neživotného poistenia, si vhodným uchádzačom na pozíciu IT tester automatizovaného testovania. Skúsenosti so SQL, XML, automatizáciou, JIRA, Confluence sú iba výhodou. Na týchto pracovných pozíciách sa však môžeš stretnúť aj s ďalšími programami, podobne ako náš test manager Lukáš, ktorý často pracuje s Eclipse, GIT, Putty, Jenkins, DBVizualizer a rôznymi porovnávacími programami ako BeyondCompare alebo DiffDog.

Získaj cenné skúsenosti ako IT Tester v msg life Slovakia

Priebežne hľadáme do našich tímov IT testerov pre automatizované testy.

  • Mzda pre túto pozíciu sa pohybuje od 1 800 EUR/mesiac + variabilná zložka mzdy vo forme pravidelných prémií a benefitov podľa personálnej a sociálnej politiky spoločnosti.
  • Konkrétna výška mesačnej mzdy sa líši na základe tvojich skúseností a znalostí.
  • Máš možnosť pracovať na trvalý pracovný pomer či živnosť.
  • Nevyhnutné sú komunikačné schopnosti v nemeckom jazyku minimálne na úrovni B2.

Okrem testovania softvéru dostaneš postupne aj príležitosť ako IT test manager koordinovať celý proces, komunikovať a radiť sa s kolegami zo zahraničných tímov. V závislosti od situácie je tiež možné zúčastniť sa pracovných ciest do zahraničia, kde sa stretneš priamo s našimi klientmi a budeš ich viesť  procesom testovania či zavádzania našich produktov. Na zahraničné pracovné cesty chodia aj menej skúsení kolegovia, ktorí absolvujú časovo ohraničené školenie a podieľajú sa na projekte priamo u zákazníka.

IT tester špecialista v msg life Slovakia
Konzultant IT tester komunikuje denne v nemeckom jazyku.

Ako IT tester konzultant pre poisťovníctvo máš príležitosť podieľať sa na vývoji našich popredných produktov, medzi ktoré patria napríklad msg.Insurance Suitemsg.Life Factory.  Systém, ktorý spracúva hlavné obchodné procesy je potrebné prispôsobiť požiadavkám klienta. Preto je dôležité vždy otestovať všetky jeho funkcie a reportovať výsledky testov priamym projektovým nadriadeným, napríklad test manažérom. Life Factory softvér zase spravuje poistný kmeň v oblasti individuálneho poistenia, ako aj v kolektívnom dôchodkovom zabezpečení. IT tester špecialista pre oblasť neživotného poistenia sa bude orientovať skôr na projekty týkajúce sa neživotného poistenia.

Voľné pracovné ponuky

Vyber si z pracovných ponúk a získaj bonus

Pracovné ponuky
hr manažér mladá žena profilová foto

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.