24

Práca z domu Home Office a Full Remote u nás

Práca home office nie je v súčasnej dobe ničím nezvyčajným. Riziko šírenia vírusu je naďalej veľké a zdravie našich kolegov, ako aj ich rodín je pre nás na prvom mieste. Pokiaľ to náplň pracovnej pozície umožňuje, prešli sme na čiastočný alebo úplný režim práce z domu. Zamestnanci sa však nemusia obávať, že o svoje miesto v office prídu. V msg life Slovakia má každý možnosť vrátiť sa do kancelárie a pri vybraných pracovných pozíciách dokonca čiastočne alebo úplne pracovať z domu. Ako to bude ale vyzerať v praxi?

Súčasná pandémia nám opäť raz pripomenula zraniteľnosť našej spoločnosti. Poukázala na potrebu väčšej digitalizácie a taktiež na to, že pracovať sa dá v niektorých prípadoch aj bez každodenného dochádzania do práce. Túto skutočnosť si uvedomili mnohé firmy, ktoré po niekoľkých mesiacoch Home Office plánujú v režime zostať už natrvalo. Jednou z nich je aj msg life Slovakia.

Práca Home Office znamená väčšia sloboda a efektivita práce

Namiesto návratu do práce naša spoločnosť transformuje niektoré pracovné pozície na čiastočnú alebo úplnú prácu z domu. „Hlavným dôvodom tejto zmeny bola potreba prispôsobiť sa aktuálnej situácii. Zároveň by sme však radi vyšli v ústrety zamestnancom, ktorí preferujú prácu z domu. Chceme im dať čo najväčšiu slobodu a dôveru a umožniť im, aby boli pri práci viac efektívni,“ vysvetľuje HR manažérka Mária.

msg life Slovakia sa zmeny nebojí, nakoľko v podobnom režime funguje už viac ako rok, a napriek tomu sa jej podarilo udržať si rovnaký výkon aj kvalitu svojej práce. Firma nezabúda ani na dobré medziľudské vzťahy na pracovisku, a preto organizuje rôzne akcie. „Snažíme sa udržiavať pravidelnú komunikáciu a usporadúvame aj rôzne online podujatia. Keď to bolo počas leta možné, zorganizovali sme v exteriéri spoločnosti obedy či teambuildingy,“ dopĺňa recruiterka Dominika.

Rozdiel medzi prácou na Home Office a Full Remote režimom

„Aktuálne majú všetci pracovníci možnosť pracovať z domu, takže by sme mohli povedať, že všetci tiež môžu pracovať formou Full Remote. Keď sa však situácia zlepší, plánujeme pokračovať v Home Office režime, ktorý bude vyzerať tak, že minimálne 40 % pracovného času bude zamestnanec pracovať v kancelárii a 60 % z domu,“ vysvetľuje Mária. Výber dní, ktoré pracovník strávi v kancelárii v rámci mesiaca, zostáva na ňom.

Full Remote režim sa však od Home Office odlišuje hneď v niekoľkých oblastiach. Okrem toho, že je v spoločnosti úplnou novinkou, nebude sa týkať všetkých pozícií. „Nepretržitá práca z domu je aktuálne v ponuke najmä pre developerské pozície. Hoci predstavuje 100 % prácu z domu, presné podmienky, ako napríklad pracovný čas, ostávajú na dohode zamestnanca s vedúcim tímu. Ak by však musel kandidát dochádzať do kancelárie z veľkej vzdialenosti s tým, že by to bolo pre neho časovo náročné, sme otvorení diskusii o režime Full Remote aj pre niektoré iné pozície,“ dodáva Dominika.

Muž ITčkár komunikuje so svojimi kolegami vo videohovore na Home Office
Na vybrané IT pracovné pozície formou Full Remote hľadáme aj v Čechách.

Nových kolegov hľadáme aj v Čechách

Hoci je Full Remote forma práce v IT spoločnosti veľmi lákavá, u nás stále pracujú zamestnanci, ktorí preferujú zmiešaný model, teda kombináciu Home Office a práce v kancelárii. „Zamestnanci, ktorí u nás pôsobia dlhodobo si za roky práce vybudovali s kolegami aj bližšie osobné vzťahy. Pred prácou si dajú spoločné raňajky alebo si poobede urobia coffee break v oddychovej zóne. Preto mnohí z nich vítajú prácu z domu s možnosťou párkrát v týždni navštíviť kanceláriu. Udržia si tak pracovný režim, vyhnú sa stereotypom a po práci môžu využiť niektoré naše benefity, ako je súkromné fitness centrum, či zahrať si s kolegami stolný futbal,“ tvrdí Dominika.

Spoločnosť msg life Slovakia sa snaží udržať krok s trendmi na IT trhu aj v oblasti pracovných pozícií a naberania kolegov zo susedných krajín. Do ponuky preto pridáva tiež Full Remote pozície orientované na český trh. „Záujemcovia z Česka nám po novom môžu už takisto posielať životopisy pre prácu formou Full Remote,“ dodáva Mária. Aktuálne máme otvorené ponuky pre Java programátorov seniorov, developerov so zameraním na poisťovníctvo či integračných architektov.

Ak hľadáš zaujímavú prácu, v msg life Slovakia máš možnosť vybrať si hneď z niekoľkých oblastí IT – vývoj, testovanie/consulting, matematika, migrácia a projektový manažment. Určite neprehliadni ani ponuku Talent s nemeckým jazykom a pošli nám svoj životopis ešte dnes. Tešíme sa na teba!

Voľné pracovné ponuky

Vyber si z pracovných ponúk a získaj bonus

Pracovné ponuky
Hr manažér mladá žena profilová foto

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.