24

Michal ti prezradí, čo je úlohou Softvérového developera v msg life Slovakia

Michalova kariéra softvérového developera začala už počas inžinierskeho štúdia. Pred dvomi rokmi sa rozhodol pre zmenu v zamestnaní. Na práci v msg life Slovakia ho zaujalo nielen finančné ohodnotenie, ale aj ľudský prístup. Má rád úlohy, pri ktorých sa môže naplno realizovať a oceňuje flexibilitu v pracovnom čase.

Ako dlho pôsobíš v msg life Slovakia?

„V septembri tohto roka to boli dva roky, čo som nastúpil do firmy.“

Na akú pozíciu si nastúpil?

„Nastúpil som na pozíciu software developer pre oblasť poistnej matematiky.“

Ako si sa dostal k programovaniu?

„K programovaniu som sa dostal na vysokej škole. Po maturite som si vyberal, či budem študovať manažment, alebo IT. Dostal som jedinečnú možnosť osobne sa porozprávať s dekanom Fakulty informatiky a informačných technológií ohľadom možností, ktoré štúdium univerzite ponúka a nakoniec som si túto univerzitu vybral. Aj napriek tomu, že som si nebol istý, čo chcem v budúcnosti robiť, ešte počas inžinierskeho štúdia som sa zamestnal ako Salesforce developer. Tam začala moja kariéra software developera. Rok po škole som nastúpil do msg life Slovakia.”

Čo ťa zaujalo na práci v msg life Slovakia? Prečo si si vybral práve nás?

„Oslovili ma z personálnej spoločnosti s viacerými ponukami pre developera s Javou. V danom čase som bol ešte zamestnaný, ale rozhodol som sa pre zmenu. Najviac ma presvedčil okrem platu fakt, že sa jednalo o oveľa menšiu firmu a nie korporát. Navyše všetky ostatné ponuky boli až príliš procesné a ja som mal pocit, že im viac záleží na firme, ako na ľuďoch.“

V čom sa práca u nás líši od predchádzajúcich pracovných skúseností?

„V predošlom zamestnaní som síce mal dobrý kolektív, ale poznali sme sa len v rámci nášho tímu. Reálne som bližšie nikoho nepoznal. Tu mám taktiež dobrý kolektív a poznám osobne väčšinu svojich kolegov.“

Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň?

„Mám väčšinou pokojnejšie pracovné dni. Ráno sa naraňajkujem, dám si kávičku a pokecám s kolegami. Následne si prejdem maily a začnem riešiť úlohy, ktoré som si vopred naplánoval. Samozrejmosťou je pauza na obed a poobednú kávičku. Ak potrebujem vypnúť, idem si zacvičiť do firemného fitka alebo sa objednám na masáž. Občas sa objaví v kalendári aj nejaký meeting. Niekedy sa však stane, že deň je trošku náročnejší. Napríklad sa vyskytne problém, ktorý treba urgentne riešiť a okamžite ho fixnúť. Vtedy musím nechať svoju prácu a naplánované úlohy bokom a okamžite sa venovať problému. Stane sa, že si potom nestihnem dokončiť svoje naplánované veci. Našťastie je takýchto dní málo.“

Čo je náplňou tvojej práce? Na čom aktuálne pracuješ?

„Aktuálne som na jednom internom projekte. Mojou úlohou je práca na komponente pre msg.Life Factory. Odhaľujem a opravujem nájdené či nahlásené chyby, implementujem požiadavky. Tento komponent vytvárame od základov, konfigurujeme ho a nastavujeme jeho vývojové prostredie. Robím však aj analýzy riešení problémov, čiže zisťujem, aké existujú možnosti na vyriešenie konkrétnych problémov, rovnako mám za úlohu aj analýzu spôsobov migrácie dát.“

S kým pri práci komunikuješ a riešiš prípadné problémy?

„Na tomto internom projekte spolupracujem s dvoma kolegami v Bratislave a s tímovým vedúcim v Nemecku. Niekedy komunikujem aj s projektovým architektom, ktorý je tiež z Nemecka. Chyby si hlásime interne, nakoľko nemáme testerov. Na predošlom projekte som komunikoval aj s testermi, ktorí nám chyby nahlasovali v Jire.“

Na akom projekte práve pracuješ?

„Pracujem na internom projekte IAM – identity acces management. Je to v podstate projekt, kde pracujeme na tvorbe bezpečnostného komponentu pre náš produkt.”

Software developer v msg life Slovakia
Michal aktuálne pracuje na internom projekte.

Máš skúsenosti aj s inými projektmi v rámci msg life Slovakia?

„Áno, robil som na ZVK projekte, jednalo sa o projekt pre dve nemecké poisťovne, ktoré používali veľmi podobný systém na správu poistenia.”

Aké aplikácie a programy využívaš pri práci?

„Najčastejšie používam Java a Eclipse. Pri tvorbe kódu používam Maven a aplikácie mi bežia na Jboss a Wildfly.”

Aké zručnosti či vedomosti sú dôležité pre tvoju pracovnú pozíciu?

„Ako developer musím jednoznačne mať znalosť Javy, samozrejme aj vedomosti ohľadom databáz a SQL. Na predošlom projekte som potreboval nemecký jazyk, aktuálne využívam skôr angličtinu. Okrem toho je dôležitá aj precíznosť a analytické myslenie.“

Čo máš na svojej práci najradšej a čo menej radšej?

„Páčia sa mi naše benefity, pravidelne využívam fitko a masáže. Aktuálne na home office mi veľmi chýba naša káva. Ďalej je pre mňa dôležitá flexibilita v pracovnom čase, teambuildingy a využívam aj jazykové kurzy, aktuálne máme online výučbu.“

Akí sú tvoji kolegovia?

„Moji kolegovia sú v pohode, radi pomôžu a niektorí sú aj športovo aktívni, čo ma tiež veľmi potešilo. Keď sa dá, ideme si zabehať, alebo sa prihlásime na športové podujatie.“

Developer Michal
Michalovi na home office najviac chýba naša káva.

Aké vlastnosti by mal mať tvoj nový kolega, aby zapadol do kolektívu?

„Mal by byť milý, trpezlivý, ochotný, komunikatívny. Sme tu dobrý kolektív, nie je ťažké k nám zapadnúť.”

3 slová, ktoré ti napadnú, keď sa povie msg life Slovakia?

„Posilňovňa. Prístup. Poistenie.”

 


Zaujala ťa Michalova práca?

Máš skúsenosti s programovaním v jazyku Java a baví ťa matematika? Pozri si naše najnovšie pracovné ponuky v oblasti it development:

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.