23

6 dôvodov, prečo pracovať popri štúdiu

Brigáda môže byť pre študenta niekedy náročná. Aj preto sa mnohí vysokoškoláci radšej rozhodnú plne sústrediť iba na štúdium. Netušia však, že sa tak pripravujú o roky praxe a možnosť jednoduchšieho uplatnenie po skončení školy. Práve skúsenosti sú totiž jedným z hlavných kritérií, na ktoré personalisti v prípade absolventov prihliadajú. Ak sa preto chceš vyhnúť problémom s hľadaním zamestnania, poď pracovať do rýchlo sa rozvíjajúcej IT spoločnosti, ktorá má prispôsobené podmienky práce aj pre študentov. Jedným z riešení môže byť aj online brigáda pre študentov.

IT brigáda v msg life Slovakia má niekoľko výhod. Okrem toho, že získaš cenné skúsenosti a feedback na svoju prácu, staneš sa plnohodnotným členom tímu a môžeš využívať naše firemné benefity rovnako ako bežní zamestnanci. Snažíme sa myslieť aj na ďalší aspekt – ľudskú stránku. Obklopovať ťa bude priateľský kolektív, ktorý ti vždy ochotne pomôže.

Navyše, prácu si nastavíš tak, aby to nenarušilo tvoj harmonogram. Pokojne sa preto z tvojho úväzku môže stať počas prednášok či skúšok aj brigáda z domu. Už počas štúdia tak naberieš reálne skúsenosti z praxe, ktoré si pridáš spolu so schopnosťami a zručnosťami do životopisu. Prítomnosť študentov je zároveň veľkým prínosom aj pre nás. Otvárame sa tak novým, mladým a inovatívnym pohľadom na svet. Aké sú tie hlavné dôvody, prečo pracovať v msg life Slovakia popri štúdiu?

Môžeš robiť to, v čom si dobrý

Robiť to, čo ťa baví je jeden z najlepších pocitov. Niekedy je toto kritérium dokonca dôležitejšie ako finančné ohodnotenie, pretože sa tak nemusíš každé ráno premáhať vstávať do práce. My v msg life Slovakia to máme podobne a tiež vieme, že dvojnásobne to platí u mladších uchádzačov. Tí si svoje miesto v profesionálnom živote ešte len hľadajú. Aj preto im často nechávame voľnú ruku, aby nám ukázali, čo všetko dokážu a v čom sú dobrí. Z tohto dôvodu sme vytvorili pracovnú pozíciu IT Talent, ktorá umožňuje ukázať ich schopnosti a kreativitu. Prečítaj si článok Hľadáme IT talent.

Práca v msg life Slovakia popri štúdiu
Úlohy, ktoré office asistentka Natália dostáva, dávajú priestor jej kreativite.

Budeš pracovať vtedy, kedy budeš chcieť

Flexibilná pracovná doba je dnes benefitom, ktorý láka mnohých zamestnancov. Podľa prieskumov môže dokonca zvýšiť produktivitu práce a prispieva k zlepšeniu rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom. Obzvlášť dôležitá je v prípade študentov – brigádnikov. Pomáha im prispôsobiť pracovnú dobu, aby prácu vedeli skĺbiť so štúdiom. U nás si môžeš pracovný čas rozložiť tak, ako ti to bude vyhovovať a prispôsobiť ho tvojmu rozvrhu či skúškam. Študenti podľa potreby využívajú aj home office, mnohých to však rýchlo ťahá naspäť do kancelárie najmä kvôli priateľskej atmosfére.

Získaš skúsenosti a naučíme ťa niečo nové

Prax je viac ako všetky diplomy dohromady. Po skončení školy bude tvoj životopis obsahovať nielen titul, ale aj cenné skúsenosti z praxe a práce v kolektíve. Výhodou väčších firiem je aj to, že sa v nich neustále učíš nové veci, často aj mimo svoj odbor. V msg life Slovakia máme už viac ako 200 developerov, matematikov, analytikov či konzultantov, ktorí spolu neustále komunikujú. Nezáleží preto, či pôsobíš v oblasti vývoja alebo marketingu, nahliadnuť budeš môcť do rôznych oblastí. Dokonca sa môžeš podieľať aj na zahraničných projektoch.

Môžeš využívať rovnaké benefity ako zamestnanec

V msg life Slovakia pristupujeme ku všetkých zamestnancom rovnako a študenti nie sú výnimkou. Sú súčasťou našej firmy a firemnej kultúry rovnako ako zamestnanci na plný úväzok. Aj preto majú nárok na tie isté benefity, aké využívajú aj naši interní zamestnanci. Bezplatne tak môžu vyskúšať fitness centrum, absolvovať rôzne vzdelávacie a jazykové kurzy, alebo stať sa súčasťou našich tímových podujatí počas teambuildingov. Z nášho interného prieskumu vyplýva, že veľký úspech mali v lete aj spoločné firemné obedy v oddychovej zóne.

Brigáda popri štúdiu v msg life Slovakia
Študentka Dominika pracuje v msg life Slovakia v HR.

Staneš sa finančne nezávislým už počas školy

Pracovať popri štúdiu má aj ďalšiu výhodu – získaš finančnú gramotnosť a samostatnosť. Nezáleží pri tom, či pôjde o finančnú nezávislosť čiastočnú alebo úplnú. Budeš mať k dispozícii peniaze, o ktorých budeš rozhodovať len ty sám. Podľa našich prieskumov, zarobené financie študenti najčastejšie míňajú na základné potreby, dostatočný príjem im však dáva príležitosť aj na to, aby cestovali alebo financovali svoje koníčky. Iných zase môže dobré hodnotenie inšpirovať k tomu, aby sa z brigády po štúdiu stal aj trvalý pracovný pomer.

Môžeš u nás zostať pracovať aj po štúdiu

V msg life Slovakia neustále hľadáme šikovných a talentovaných ľudí. Dôkazom toho je aj dlhý zoznam voľných pracovných ponúk. Ak firma ideálnych kandidátov objaví už počas ich študentských čias a osvedčia sa, nie je dôvod, aby v pracovnom vzťahu nepokračovali aj naďalej. Tento pohľad je väčšinou obojstranný, mnohí študenti, ktorí u nás pracujú, označujú msg life Slovakia za ideálneho zamestnávateľa. Niektorí majú skúsenosti aj s brigádami inde a ako priznali, až u nás konečne našli správny balans medzi prácou a osobným životom.

Michal pracuje ako tester v msg life SLovakia
Michal počas svojej práce v msg life Slovakia nahliadol do rôznych profesií.

Čo na prácu v msg life Slovakia hovoria naši študenti?

Máš príležitosť venovať sa v msg life Slovakia tomu, čo ťa baví?

Natália (21), office asistentka: „V msg life Slovakia som dostala príležitosť prispieť tým, v čom som dobrá. Najčastejšie sa stretávam so zadaniami týkajúcimi sa analýzy kľúčových slov. Nie je to síce oblasť, ktorú študujem, no pracovať v marketingovej sfére sa mi veľmi páči a vnímam to ako skvelú príležitosť získať cenné nové skúsenosti, takže často dávam priestor kreativite a fantázii. Tiež sa mi páči, že môžem kedykoľvek prísť s novými návrhmi a nápadmi pri riešení akejkoľvek úlohy.“

Laura (21), dátová analytička: „Moja pozícia zahŕňa najmä prácu s dátami, ale je úzko spätá aj s marketingom. Keďže študujem matematiku, tak mi práca s dátami veľmi vyhovuje. Veľmi sa mi páči prienik IT a matematiky, čo sa dá u nás vo firme perfektne uplatniť. Preto by som sa neskôr rada podieľala aj na procese vývoja jedného z našich produktov.“

Nahliadaš v práci aj do iných profesií než je tá tvoja?

Natália (21), office asistentka: „Neustále nahliadam do sveta IT, marketingu ale aj do organizačného chodu firmy. Stretla som sa s ochotou skúsenejších kolegov, ktorí ma vždy usmernili a poradili mi, ak som sa v zadaniach strácala.“

Laura (21), dátová analytička: „Moja práca si vyžaduje spoluprácu kolegov z rozličných oblastí, čo je vždy veľmi obohacujúce, a tým pádom mám možnosť nahliadnuť do rôznych profesií. Napríklad do HR, marketingu a veľmi okrajovo aj do testingu.“

Michal (21), tester: „Spolupracujem s vývojármi, analytikmi, administrátormi, developermi a ďalšími členmi tímu. Počas môjho pôsobenia som mohol nahliadnuť aj do týchto profesií. Občas komunikujem aj so zahraničným tímom kolegov.“

Absolvoval si v rámci msg life Slovakia aj nejaký vzdelávací kurz?

Natália (21), office asistentka: „Naučila som sa lepšie pracovať so SEO nástrojmi a nadobudla som v tejto oblasti väčší prehľad. Jazykový kurz mi zase pomohol v tom, že som z angličtiny úplne ,nevypadla´ a môžem sa v nej aj naďalej zlepšovať.“

Pomáha ti brigáda k finančnej samostatnosti?

Natália (21), office asistentka: „S finančným ohodnotením som veľmi spokojná. Vďaka brigáde nie som takmer vôbec závislá od rodičov. Asi najviac financií ,zhltnú´ veci ako ubytovanie, jedlo, hygiena, oblečenie a podobne. Veľmi rada a bez výčitiek však utrácam peniaze aj za cestovanie a zážitky s priateľmi.“

Laura (21), dátová analytička: „Rozhodne áno. Zarobené peniaze investujem hlavne do športu a cestovania, ale časť si vždy ušetrím alebo preinvestujem.“

Michal (21), tester: „Finančné ohodnotenie je veľmi motivujúce, aby som tu ostal pracovať aj po škole.“

Ktoré z benefitov spoločnosti najviac využívaš?

Laura (21), dátová analytička: „Rozhodne flexibilitu (nielen časovú) 🙂 ale aj fitko, teambuildingy a v neposlednom rade aj firemná kultúra je pre mňa veľkým benefitom.“

Michal (21), tester: „Aktuálne najviac využívam spoločné firemné obedy v oddychovej zóne, ktoré sa v lete konali každú stredu.”

Máš u nás flexibilnú pracovnú dobu? Kedy obvykle pracuješ?

Natália (21), office asistentka: „Považujem to za super benefit! Nakoľko ma v práci nikto nedrží a časovo neviaže, cítim sa slobodnejšie, čo sa určite odráža pozitívne aj na mojom pracovnom výkone. Prichádzam do práce už okolo 7. h ráno a pracujem približne do 16. h poobede.“

Laura (21), dátová analytička: „ Pri mojej škole a ostatných aktivitách je to neoceniteľná výhoda. Cez leto zvyknem pracovať od skorého rána, počas semestra však doháňam robotu aj večer.“

Michal (21), tester: „Väčšinou si časť odpracujem doobeda a následne, podľa časových možností, pracujem pár hodín aj v podvečerných hodinách.“

Ako často máš home office? Máš naň aj nejaké limity (mimo pandémie)?

Natália (21), office asistentka: „S limitovaním práce z domu som sa v msg life Slovakia nestretla. Využívam ho maximálne päťkrát do mesiaca, keď som mimo Bratislavu. Preferujem však prácu v office, kde je lepšia atmosféra a väčšia pohoda.“

Laura (21), dátová analytička: „Počas semestra je pre mňa home office výhodnejší, keďže by som inak stratila čas cestovaním. Keď mám však možnosť robiť celý deň, tak by som jednoznačne volila prácu v office.“

Ako sa ti darí manažovať školu s prácou?

Natália (21), office asistentka: „S manažovaním školy a práce nemám žiadny problém. V msg life Slovakia mi ponúkli, že sa v prípade nabitého školského dňa nemusím fyzicky dostaviť do officu. Stačí sa pripojiť online a pracovať z pohodlia domova.“

Laura (21), dátová analytička: „Škola a brigáda sa so správnym time manažmentom dajú v pohode stíhať, avšak počas skúšok sa zvyknem sústrediť viac na školu a práci venujem menej času. Nezabúdam si však vyčleniť dostatok času aj na oddych.“

Michal (21), tester: „Myslím, že brigáda v IT sektore v msg life Slovakia sa dá veľmi efektívne prepojiť so školou najmä vďaka prístupu a tolerancii kolegov.”

Zostal by si po škole pracovať v msg life Slovakia?

Natália (21), office asistentka: „Hlavnú motiváciu vidím najmä v príležitosti rozvíjať sa v tom, v čom som dobrá. Pri výkone práce nie som limitovaná, práve naopak. Rovnako som v msg life Slovakia našla super kolegov a kolegyne, ktoré vždy radi ochotne pomôžu a kedykoľvek podebatujú o rôznych témach. Veľkú silu vidím aj v teambuildingoch, ktoré dokážu posilniť tímového ducha. Msg life Slovakia na to veľmi dbá, čo osobne veľmi oceňujem.“

Laura (21), dátová analytička: „ Motivujúcou je pre mňa určite flexibilita, máloktorá firma ju vie zamestnancom ponúknuť v takejto miere. Samozrejme, dôvodov je viac, jednak ma baví moja práca, pričom je aj dobre ohodnotená. Mám perfektných kolegov a celková atmosféra vo firme je veľmi osviežujúca. Firma si cení svojich zamestnancov a dáva im príležitosť rásť. Navyše, naozajstný work-life balance som našla až tu.”

Michal (21), tester: „Aktuálne tu som už niečo vyše roka a rád by som tu zostal. Msg life Slovakia je pre mňa, ako študenta, ideálnym zamestnávateľom. Dôvodov je veľa, možnosť získať skúsenosti, finančné ohodnotenie, skvelý kolektív a pohodoví kolegovia. Pracujem v príjemnom prostredí a mám okolo seba skvelý tím kolegov.”

Ak ťa skúsenosti našich študentov presvedčili, neváhaj a prezri si naše voľné pracovné miesta určené študentom, napr. IT Tester junior – študent. Aktuálne hľadáme zamestnancov do všetkých troch pobočiek – Bratislavy, Žiliny aj Košíc. Staň sa novým členom tímu, ktorý nám pomôže posunúť vpred svet poisťovníctva. Stačí poslať životopis a absolvovať online pohovor.

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.