25

Prečo mať LinkedIn profil? Nové kontakty a vzdelávanie

Sociálne siete sa stali, či chceme alebo nie, neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Na niektorých trávime čas s priateľmi, na iných hľadáme inšpiráciu alebo zábavu a na ďalších zase môžeme budovať svoju kariéru. V dnešnom článku sa zastavme pri tej poslednej možnosti. Povieme ti viac o sociálnej platforme LinkedIn a o tom, prečo by si na nej rozhodne nemal chýbať.

Platforma LinkedIn vznikla v roku 2003 a pôvodne slúžila ako online životopis. Dnes na LinkedIn nájdeš viac ako 756 miliónov užívateľov celosvetovo, z čoho vyše 660 tisíc profilov patrí Slovákom. Popri prezentovaní svojich pracovných schopností tu môžeš nadväzovať kontakty s odborníkmi zo svojho odboru, ktoré ti môžu pomôcť v kariérnom raste. Prečo by si mal mať svoj osobný profil na sieti LinkedIn aj ty?

Predstavíš sa svetu na sieti pre profesionálov

LinkedIn je skvelé miesto pre osobnú prezentáciu tvojich schopností, znalostí, skúseností alebo úspechov. Môžeš sa tu prepájať s ostatnými kolegami a priateľmi, zverejňovať vlastné príspevky alebo reagovať na príspevky ostatných. A zároveň byť v kontakte s tými správnymi ľuďmi.

Získavaš kontakty zaujímavých ľudí z profesného života

LinkedIn slúži ako efektívny adresár kontaktov z pracovnej oblasti. Či už obnovuješ profesné kontakty z minulosti, prepájaš sa s aktuálnymi kolegami alebo si vyhľadávaš užívateľov, ktorí by mohli byť prospešní do budúcnosti. Na sieti LinkedIn totiž môžeš spoznať a prepojiť sa s množstvom zaujímavých ľudí, či už zo Slovenska alebo zo zahraničia. Nikdy nevieš, kedy ti tieto kontakty pomôžu v tvojom podnikaní alebo kariére. LinkedIn totiž dáva dokopy ľudí z rôznych oblastní a sfér. A to aj takých, na ktorých by si možno inde nemal šancu tak jednoducho natrafiť a nadviazať s nimi kontakt.

Vzdelávanie a rozvoj online priamo na LinkedIn

LinkedIn čiastočne slúži a funguje aj ako vzdelávacia platforma. Či už vo forme LinkedIn Learning, portálu, kde nájdeš vzdelávacie webináre na rozličné témy, tak aj vo forme inšpirácie od ľudí a stránok, ktoré sleduješ ty alebo tvoje prepojené kontakty. Na LinkedIn firmy aj jednotlivci organizujú rôzne online workshopy a školenia, čo je ďalšia možnosť, ako sa niečo nové dozvedieť a naučiť.

Získaš nové príležitosti a výzvy

Nielen personalisti a pracovníci HR oddelení stále častejšie používajú LinkedIn ako nástroj na akvizíciu nových talentov do svojej firmy. Jednak cestou zverejňovania voľných pozícií a inzerátov, ako aj prostredníctvom aktívneho vyhľadávania, no najmä oslovovaním potenciálne vhodných kandidátov.

Niektoré firmy dnes najnovšie ponuky práce uverejňujú už iba na sieti LinkedIn. A pokiaľ na LinkedIn nie si aktívny, tak ti môže uniknúť aj tvoja životná príležitosť. Ver tomu, že skôr alebo neskôr sa ti s ponukou práce určite niekto ozve. A práve toto je dôvod, prečo je dôležité mať na LinkedIn správne vytvorený a vyplnený svoj osobný profil. Ako na to, o tom si povieme v našom ďalšom článku, ktorý práve pripravujeme.

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.