24

Už 21 rokov meníme svet vývoja v poisťovníctve. Čo sa udialo v msg life Slovakia za viac ako dve dekády?

Materská spoločnosť msg life sa už viac ako 40 rokov venuje odborným a poradenským službám v oblasti poisťovníctva a finančníctva. Za tento čas sa jej podarilo upevniť svoje postavenie v rámci Európy a rozšíriť sa z Nemecka do Holandska, Švajčiarska, Rakúska, Portugalska, Španielska, Slovinska, USA a na Slovensko. U nás spoločnosť pôsobí už 21 rokov v troch mestách –  v Bratislave, Košiciach a v Žiline, kde zamestnáva spolu viac ako 230 zamestnancov. Príbeh tejto firmy sa pritom začal len s tromi pracovníkmi a jedným z nich bol aj konateľ slovenskej pobočky Milan Patassy.

„Keď sme v roku 2000 začínali, zameriavali sme sa iba na vývoj softvéru,” spomína na počiatky msg life Slovakia jeden z jej konateľov Milan Patassy. Časom firma zvýšila nielen počet svojich zamestnancov, ale rozšírila aj oblasť pôsobenia. „Momentálne máme na Slovensku viac ako 230 pracovníkov a okrem 70 vývojárov tiež zamestnávame vyše 95 testerov, ako aj integračných architektov, matematikov, business analytikov, špecialistov na migráciu či manažérov projektového riadenia. Celkovo pokrývame približne štrnásť produktov, ktoré vyvíjame i testujeme,“ dopĺňa Milan. Naša spoločnosť tento rok oslávila 21. výročie. Počas tejto doby sa nám podarilo získať mnoho významných klientov. Spolu s medzinárodným zázemím sme tiež nadobudli stabilitu a v súčasnosti hľadáme zamestnancov aj na českom trhu.

Pracovné ponuky aj v Česku

Máme otvorené IT pracovné pozície (nabídky práce) aj v Českej republike. Zamestnanci zo susednej krajiny budú pracovať priamo z domu. Obavy, či bude takáto forma spolupráce fungovať zo strany vedenia nie sú. Podobnú otázku riešili už na začiatku, keď materská spoločnosť v Nemecku rozširovala svoje divízie aj do ostatných krajín, vrátane Slovenska. „Po vyše dvadsiatich rokoch môžem povedať, že ide o úspech, ktorý má pre spoločnosť msg life strategický význam. Dosiahnuté výsledky nás nakoniec zbavili všetkých pochybností a neistoty z vývoja produktov na diaľku,“ dopĺňa ďalší z konateľov spoločnosti Robert Hess.

V dôsledku pandemickej situácie sa v poslednej dobe rozširuje zoznam pozícií, ktoré budú iv rámci Slovenska realizované formou Home Office. „Pracovný trh sa mení a s ním aj trendy či benefity zamestnancov. Spoločnosť msg life Slovakia sa s nimi, samozrejme, snaží držať krok. Dôležité je pre nás tiež zdravie zamestnancov, a preto aktuálne aj všetci naši zamestnanci pracujú z domu. Naše pracovné ponuky sú tiež nastavené formou Home Office. To znamená, že 60 percent času môže pracovník pracovať z pohodlia domova a 40 percent v kancelárii. Je pritom na ňom, ktoré dni strávi v office a ktoré doma. Pri niektorých vývojárskych pozíciách či pri jednotlivcoch, ktorí by museli dochádzať do práce z veľkých vzdialeností, je možná aj práca z domu,“ vysvetľuje HR manažérka Mária.

Spoločné aktivity a podujatia

Spoločnosť si uvedomuje, že v oblasti vývoja softvéru má na pracovnom trhu čoraz väčšiu konkurenciu. Preto je jej prioritou podporovanie otvorenej firemnej kultúry, priateľskej atmosféry a starostlivosť o svojich zamestnancov aj pomocou bohatého programu benefitov. „Súdržnosť v práci a v rodine je na Slovensku veľmi dôležitá a my ju podporujeme prostredníctvom podujatí pre najmenších, ako sú oslavy dňa detí alebo vianočné večierky. Predstavujú hodnoty, ktoré podľa mňa vystihujú spoločnosť ako celok: stabilitu, otvorenosť a korektné jednanie. Okrem týchto hodnôt všetci oceňujeme kultúru učenia sa z vlastných chýb a všetci si tu tykáme. Nových zamestnancov to zo začiatku prekvapí, ale postupne sa im to zapáči,“ tvrdí konateľ Milan Patassy.

Z mnohých kolegov sa časom stali priatelia a firemné podujatia sa zas stali veľkolepejšími a zábavnejšími. Uvedomujeme si, aké dôležité je, aby bola práca pre kolegov aj zábavou. I preto sa pravidelne snažíme utužovať tím rôznymi podujatiami. Medzi pravidelné akcie patrí napríklad letná párty. Tento rok sme tiež zaviedli rôzne tematické obedy a snažíme sa myslieť aj na zdravie našich zamestnancov formou Týždňa zdravia či cvičením jógy. Mnohé z podujatí majú vysokú účasť a pozitívnu odozvu, čo nás veľmi teší,“ dopĺňa recruiterka Dominika. Aktuálne je v spoločnosti priemerný vek nižší ako 38 rokov, čo zabezpečuje iniciatívnosť a inovatívne myslenie mladších zamestnancov, odborné znalosti strednej generácie aj skúsenosti ľudí, ktorí už dovŕšili päťdesiatku. „Veľmi nás tiež teší, že podiel zamestnankýň sa zvýšil na 30 percent,“ dopĺňa Milan Patassy.

Charitatívna činnosť a vzdelávanie

V spoločnosti msg life Slovakia však okrem svojich zamestnancov myslíme aj na tých, ktorí to najviac potrebujú. Posledné mesiace sme nasmerovali svoju pozornosť i na niekoľko neziskových organizácií a dobrovoľníckych združení. Príkladom je Sloboda zvierat, Plamienok či Vagus. Kolegovia z msg life Slovakia sa postarali o jedlo pre opustené zvieratá, oblečenie ľuďom bez domova a financie na dýchacie prístroje pre choré deti.

„Rozhodli sme sa byť aktívni nielen interne, ale zužitkovať našu energiu aj mimo priestorov spoločnosti. Odovzdali sme spoločne až 80 kg krmiva do útulku pre psy, vyvenčili sme chlpáčov a zorganizovali sme tiež zbierku oblečenia pre sociálne slabších. Nazbierali sme plné auto teplého oblečenia. Azda najviac sa prejavila empatia našich kolegov, keď spolu so spoločnosťou prispievali nemalé sumy na dýchacie prístroje pre choré deti. Všetkým im patrí jedno obrovské Ďakujeme,“ hovorí Zuzana, office manažérka msg life Slovakia.

Tak, ako spoločnosť vidí zmysel v pomoci iným, rovnako sa snaží pomôcť kariérne napredovať aj svojim kolegom.„Základom úspechu spoločnosti je náš tím. Každý zamestnanec má svoje hranice, želania a potreby a my ich plne rešpektujeme. Kolegov podporujeme a tvoríme im priestor na sebarealizáciu. Najväčším bohatstvom sú vedomosti a know-how, ktoré z nás robia špecialistov v oblasti poisťovníctva a vývoja softvéru. Podporujeme kontinuálne vzdelávanie a nadobúdanie hlbších vedomostí a odbornosti. Investujeme do ľudských zdrojov a do vzdelávania a rozvoju zamestnancov, nakoľko vieme, že je to najlepšie rozhodnutie súčasnosti, ako aj budúcnosti,“ dodáva HR manažérka Veronika.

Máš záujem pracovať v stabilnej softvérovej spoločnosti? Pozri si naše aktuálne voľné pracovné ponuky a pošli nám svoj životopis.

 

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.