23

msg News: Oslava založenia spoločnosti, Vianoce aj rozšírenie do Česka

Koniec roka 2021 bol v msg life Slovakia veľmi rušný. Mali sme totiž hneď niekoľko dôvodov na radosť. Okrem toho, že sme v novembri oslávili ako spoločnosť 21 rokov, usporiadali sme aj viacero podujatí. Medzi ne patrila hodová slávnosť a s blížiacimi sa vianočnými sviatkami tiež ďalšie tradičné aktivity. Nepoľavili sme ani v hľadaní nových kolegov, no tentoraz sme naše siete rozhodili už aj v Česku. Ponuka Full Remote pozícií sa tak znova rozšírila. Prečítaj si, čo nové sa udialo v našej spoločnosti počas jesene a zimy.

Vek 21 rokov mnohým evokuje dospelosť. Toto číslo je pre nás však v kontexte existenice spoločnosti symbolom stability, skúsenosti a zázemia. Za viac ako dve dekády stihli medzi našimi kolegami vzniknúť silné priateľské putá. Spoločnosť získala mnoho popredných firemných klientov a spolu s medzinárodným zázemím i potrebnú stabilitu. Všetko sa však vyvíjalo postupom času.

„Keď sme v roku 2000 začínali, zameriavali sme sa iba na vývoj softvéru,” spomína na začiatky spoločnosti jeden z jej konateľov Milan Patassy. „Momentálne máme na Slovensku viac ako 200 pracovníkov a okrem vývojárov zamestnávame tiež vyše 80 testerov, ako aj klientskych poradcov a špecialistov na migráciu, integráciu a matematiku. Celkovo pokrývame približne štrnásť produktov, ktoré vyvíjame i testujeme,“ dopĺňa Milan.

Ponuka práce aj v Česku

Spoločnosť sa rozrastá natoľko, že zamestnancov aktuálne hľadáme už aj v Česku. A to konkrétne java programátorov či integračných architektov. Zamestnanci od našich susedov budú pritom pracovať formou Full Remote. Obavy, či bude takáto forma spolupráce fungovať zo strany vedenia nie sú. Podobnú otázku sme riešili už na začiatku, keď materská spoločnosť v Nemecku rozširovala svoje divízie aj do ostatných krajín, vrátane Slovenska.

Aktuálne sa i v dôsledku pandemickej situácie rozširuje zoznam pozícií, ktoré budú aj v rámci Slovenska realizované formou Full Remote. „Pracovný trh sa mení a s ním aj trendy či benefity pre zamestnancov. Naša spoločnosť sa s nimi, samozrejme, snaží držať krok. Dôležité je pre nás tiež zdravie kolegov. Preto sú aktuálne všetky pozície nastavené formou Home Office. To znamená, že 60 percent času môže pracovník pracovať z pohodlia domova a 40 percent v kancelárskych priestoroch. Je pritom na ňom, ktoré dni strávi v office a ktoré doma. Na niektoré pozície dokonca hľadáme spolupráce formou Full Remote. Ide najmä o vývojárske ponuky či jednotlivcov, ktorí by museli dochádzať z veľkej vzdialenosti. Napríklad z Čiech,“ vysvetľuje personalistka spoločnosti Mária.

Firemné benefity a darčeky

Ani počas jesene a zimy sme nezabúdali na spestrenie práce. Koncom októbra sme preto usporiadali v priestoroch spoločnosti tradičné hodové slávnosti, kde sme si pochutnali na chrumkavej kačke a lokšiach. „Počas leta sme každý týždeň organizovali spoločné obedy a keďže mali veľký úspech a pozitívne ohlasy, chceli sme v tom aj naďalej pokračovať,“ dopĺňa recruiterka Dominika.

msg life obdarovala na Vianoce aj zamestnancov
Vianočných darčekov sa dočkali aj zamestnanci msg life.

Toto podujatie však nebolo jediné svojho druhu. S blížiacimi sa vianočnými sviatkami pripravilo personálne oddelenie kolegom a ich deťom mikulášske darčeky a dokonca zorganizovalo aj vianočné trhy, ktoré sa konali v exteriéri. Ani tento rok sme nezabudli na vianočné darčeky. „Kolegovia mohli prostredníctvom dotazníka vyplniť, čo by si želali pod stromček a my sme im ich želanie s radosťou splnili,“ dodáva Dominika.

Spojili sme sa pre dobrú vec

V msg life Slovakia však okrem svojich zamestnancov myslíme aj na ostatných. S blížiacou sa zimou sme nasmerovali pozornosť tiež na niekoľko neziskových organizácií a dobrovoľníckych združení. Príkladom je Sloboda zvierat, Plamienok či Vagus. Materiálne sme podporili opustených chlpáčov, darovali sme oblečenie ľuďom bez domova a finančne sme podporili zbierku na dýchacie prístroje pre choré deti.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa msg life Slovakia (@msglifeslovakia)


„Rozhodli sme sa byť aktívni nielen interne, ale zužitkovať našu energiu aj mimo kancelárskych priestorov. Spolu s deťmi sme zaviezli až 80 kg krmiva do útulku pre psy, vyvenčili sme chlpáčov a zorganizovali sme tiež zbierku oblečenia pre sociálne slabších. Nazbierali sme plné auto teplého oblečenia. Azda najviac sa prejavila empatia našich kolegov vtedy, keď spolu so spoločnosťou prispievali nemalé sumy na dýchacie prístroje pre choré deti. Všetkým im patrí jedno veľké ďakujeme,“ hovorí Zuzana, office manažérka msg life Slovakia.

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.