23

Práca v IT – 5 dôvodov, prečo pracovať v IT oblasti poisťovníctva

Poisťovníctvo má vo svete dlhú históriu, rozhodne však nepatrí do minulosti. Aj dnes hovoríme o veľmi žiadanom, aktuálnom a prosperujúcom odvetví. Rozvoj poisťovníctva sprevádza aj nástup nových technológií a digitalizácia. Vďaka tomu stúpa dopyt po IT odborníkoch, ktorí sa zameriavajú práve na sektor poisťovníctva. Premýšľaš o tom, či je to tá správna kariérna oblasť pre teba? S rozhodovaním ti pomôžu skúsenosti ľudí, ktorí v nej už dlhé roky pracujú.

1. Tvoja práca bude mať zmysel

Robiť prácu s radosťou vyžaduje nielen dobré finančné ohodnotenie, benefity či príjemné pracovné prostredie, ale aj hlbší zmysel, ktorý ťa bude dlhodobo motivovať. Vývoj v oblasti poisťovníctva a poistných produktov ho jednoznačne má. Výsledkom práce našich developerov, konzultantov a testerov sú produkty využívané pri bežných životných situáciách. Vďaka nim môžu poisťovne poskytnúť pomoc tým, ktorí ju najviac potrebujú. Na tomto efekte sa môžeš podieľať aj ty, napríklad vývojom softvéru, ktorý je pre správne fungovanie poisťovní nevyhnutný, alebo testovaním jeho funkcionalít. Každý úspešný produkt nám prináša aj oprávnene dobrý pocit z práce.

2. Budeš súčasťou niečoho veľkého

Oblasť poisťovníctva a finančných služieb patrí k jedným z najrozšírenejších sektorov vo svete. Dôkazom toho sú aj veľké spoločnosti, ktoré v tejto sfére pôsobia dlhé roky. Príkladom sú známe firmy ako Uniqa, Generali či Axa, ktoré sa poisteniu venujú už od 19. storočia. Obe spoločnosti sú našimi dlhoročnými klientmi spolu s ďalšími viac ako tridsiatimi firmami, pre ktoré náš tím vyvíja a zlepšuje softvér. Teší nás dôvera veľkých hráčov a príležitosť podieľať sa na ich bezchybnom, každodennom chode.

3. Prispeješ k inovácii segmentu poisťovníctva

Hoci nápad pravidelne platiť malé čiastky pre prípad krízovej situácie vznikol ešte v minulých storočiach, nebol tak celkom dostačujúci. Aj takáto prelomová myšlienka sa musí ďalej formovať a prispôsobiť tempu vývoja technológií. Neustála automatizácia procesov, ktoré kedysi trvali večnosť, je dnes nevyhnutnosťou. K tomu napomáha inteligentný softvér či najnovšia umelá inteligencia. Aj s týmito termínmi sa denne stretávajú naše tímy na oddelení vývoja a testovania softvéru.

4. Zažiješ rôznorodosť a flexibilitu

Aby bola aj naša spoločnosť udržateľná a konkurencieschopná, je nevyhnutné prispôsobovať sa požiadavkám trhu. V oblasti poisťovníctva sa nachádza široká cieľová skupina, novinky preto prichádzajú zo všetkých strán. S nimi ide ruka v ruke aj vývoj nových produktov, ktoré musia byť premyslené a funkčné, ale zároveň aj jednoducho aplikovateľné v praxi. Naplnenie týchto požiadaviek je každodennou misiou našich tímov v Bratislave, v Žiline a v Košiciach, ktoré musia často pochopiť nielen nároky klienta, ale aj koncových zákazníkov. Vďaka rýchlym zmenám a neustálym vylepšeniam sa v práci nikdy nenudíme.

5. Získaš nové skúsenosti a rozhľad

V msg life Slovakia sa môžeš vyhnúť problémom, ktorým čelia mnohé malé a začínajúce spoločnosti. Nemusíš sa báť, že ťa zamestnávateľ v prvý deň zaplaví nesplniteľnými požiadavkami. Na začiatku absolvuješ zaškolenie a následne sa staneš súčasťou tímu profesionálov, ktorí v oblasti IT a poisťovníctva pôsobia už nejaký ten rok.

Kolegovia ti vždy ochotne poradia. Vďaka tomu môžeš načerpať nové, rokmi overené skúsenosti, ktoré v budúcnosti obohatia nielen tvoj životopis, ale aj osobnosť. Presvedčili sme ťa? Nečakaj a pozri si aktuálne ponuky práce, v ktorých môžeš zúročiť svoje skúsenosti v oblasti IT a poisťovníctva. Tešíme sa na teba!

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.