20

Pohovory počas koronakrízy. Pozri sa, ako prebieha online výber

msg life Slovakia » Články » Kariéra » Pohovory počas koronakrízy. Pozri sa, ako prebieha online výber

08. 06. 2020

10 min. čítania

Od polovice marca sme zaviedli pohovory online formou aj v msg life Slovakia. Odvtedy sme absolvovali už vyše sto videohovorov s uchádzačmi o prácu u nás. Ako tieto rozhovory prebiehajú a čo môžeš od celého procesu očakávať? Viac ti prezradí naša HR manažérka Veronika.

Čo predchádza online pohovoru?

„Celý výberový proces začína tým, že kandidáta zaujme voľná pracovná pozícia v msg life Slovakia. Aktuálne ponuky môže nájsť na našej webstránke v sekcii Kariéra, prípadne na LinkedIn, Facebooku, či na Profesii. Osloviť ho však môže aj personálna agentúra. V prípade, že niekoho zaujme naša spoločnosť a má záujem o pracovnú pozíciu, určite by nemal váhať kontaktovať nás a poslať nám svoje CV.“

Pošli nám svoj životopis
Ak ťa zaujala niektorá z IT pracovných ponúk, pošli nám svoj životopis.

Našla som vhodnú pozíciu. Čo nasleduje po zaslaní životopisu?

„Po uvážlivom preštudovaní životopisov oslovíme vybraných kandidátov a telefonicky si dohodneme čas pohovoru. Kandidátovi pošleme pozvánku e-mailom.  Pozvánka bude obsahovať všetky potrebné informácie o spoločnosti, personálnej politike, ako aj všetky dôležité informácie ohľadom pripojenia sa na online pohovor. V prípade, že bol kandidát kontaktovaný personálnou agentúrou, prebieha komunikácia sprostredkovane cez agentúru.“

Akú komunikačnú platformu používate?

„V msg life Slovakia používame platformu Starleaf. Kandidát sa pripojí kliknutím na link, ktorý je uvedený v prílohe e-mailu. Táto platforma funguje bezproblémovo, zatiaľ sa pri jej používaní nevyskytli žiadne ťažkosti a v rámci spoločnosti ju využívame aj pri bežnej komunikácii, či počas home office.“

V akom čase prebiehajú pohovory?

Čas pohovorov chceme čo najviac priblížiť reálnym časom osobných stretnutí, čiže medzi 10:00 a 15:00 hodinou. Avšak pohovory absolvujeme niekedy aj o 7:00 ráno, snažíme sa samozrejme prispôsobiť časovým možnostiam kandidátov. Ak uchádzačovi navrhnutá hodina nevyhovuje, môže sa s nami dohodnúť na inom čase.“

Koho stretnem na online pohovore?

„V prvom kole sa uchádač stretne najčastejšie so mnou. V prípade, že ide o pozíciu developera, pohovor prebieha s kolegami z príslušného vývojárskeho tímu. Na prvom pohovore sa dozvie všetky potrebné informácie o spoločnosti, ako aj o pozícii, o ktorú sa uchádza. V tejto fáze uvidíme, či sa naplnili očakávania z tvojej, ako aj z našej strany.“

Koľko kôl celkovo má výberový proces?

„Počet kôl veľmi záleží od danej pozície, ktoré ponúka naša spoločnosť. Pri niektorých sú to dve až tri kolá, pri pozícii s veľmi špecifickými požiadavkami štyri kolá. Každopádne, po prvom rozhovore, ak si navzájom sadneme, pozývame kandidáta do druhého kola. V ňom sa uchádzač stretne s jeho potenciálnym budúcim vedúcim manažérom. Tu sa prezistia hlbšie znalosti a skúsenosti, ako aj jeho a naše špecifické očakávania. V prípade, že si budeme vyhovovať aj v tomto kole, dohodneme si termín praktickej úlohy – jedná sa o krátky test, ktorý nám potvrdí, že je najvhodnejší kandidát. Nasleduje dohodnutie termínu nástupu a podpisu zmluvy. Všetky potrebné informácie, ako aj počet kôl výberového procesu však kandidátom oznámime vopred e-mailom.“

Bude online forma pohovorov pretrvávať aj v budúcnosti?

„To, žiaľ, s určitosťou nevieme, uvidíme, ako sa vyvinie situácia. Zatiaľ však naďalej ostávame pri online pohovoroch, prispôsobujeme sa tak  aj chodu materskej spoločnosti v Nemecku. Do pobočky v Žiline a v Košiciach robíme online pohovory nepretržite, nakoľko sídlo spoločnosti je v Bratislave.“

Čo by si odporučila kandidátom na záver?

„Zaznamenala som požiadavku na prehliadku spoločnosti, tú však nevieme v tejto situácii splniť. Nahliadnuť do našich priestorov sa však dá cez náš Google Business profil. Určite odporúčam prezrieť si aj našu webstránku, kde kandidáti nájdu informácie o našich produktoch či benefitoch spoločnosti. Na záver by som rada dodala, že sa nie je čoho báť. Máme príjemný kolektív a tešíme sa na nových kolegov.“

08. 06. 2020

10 min. čítania

Mohlo by ťa zaujímať