23

Online pohovor – pozri sa, ako prebieha u nás

Od polovice marca sme zaviedli pohovory online formou aj v msg life Slovakia. Odvtedy sme absolvovali už vyše sto videohovorov s uchádzačmi o prácu u nás. Ako tieto rozhovory prebiehajú a čo môžeš od celého procesu očakávať? Viac ti prezradí naša HR manažérka Veronika.

Čo predchádza online pohovoru?

„Celý výberový proces začína tým, že kandidáta zaujme voľná pracovná pozícia v msg life Slovakia. Najnovšie ponuky práce môže nájsť na našej webstránke v sekcii Kariéra, prípadne na LinkedIn, Facebooku, či na Profesii. Osloviť ho však môže aj personálna agentúra. V prípade, že niekoho zaujme naša spoločnosť a má záujem o pracovnú pozíciu, určite by nemal váhať kontaktovať nás a poslať nám svoje CV.“

Pošli nám svoj životopis
Ak ťa zaujala niektorá z IT pracovných ponúk, pošli nám svoj životopis.

Našla som vhodnú pozíciu. Čo nasleduje po zaslaní životopisu?

„Po uvážlivom preštudovaní životopisov oslovíme vybraných kandidátov a telefonicky si dohodneme čas pohovoru. Kandidátovi pošleme pozvánku e-mailom.  Pozvánka bude obsahovať všetky potrebné informácie o spoločnosti, personálnej politike, ako aj všetky dôležité informácie ohľadom pripojenia sa na online pohovor. V prípade, že bol kandidát kontaktovaný personálnou agentúrou, prebieha komunikácia sprostredkovane cez agentúru.“

Akú komunikačnú platformu používate?

„V msg life Slovakia používame platformu MS Teams. Kandidát sa pripojí kliknutím na link, ktorý je uvedený v prílohe e-mailu. Táto platforma funguje bezproblémovo, zatiaľ sa pri jej používaní nevyskytli žiadne ťažkosti a v rámci spoločnosti ju využívame aj pri bežnej komunikácii, či počas home office.“

V akom čase prebiehajú pohovory?

Čas pohovorov chceme čo najviac priblížiť reálnym časom osobných stretnutí, čiže medzi 10:00 a 15:00 hodinou. Avšak pohovory absolvujeme niekedy aj o 7:00 ráno, snažíme sa samozrejme prispôsobiť časovým možnostiam kandidátov. Ak uchádzačovi navrhnutá hodina nevyhovuje, môže sa s nami dohodnúť na inom čase.“

Koho stretnem na online pohovore?

„V prvom kole sa uchádač stretne najčastejšie so mnou. V prípade, že ide o pozíciu Java programátora, pohovor prebieha s kolegami z príslušného vývojárskeho tímu. Na prvom pohovore sa dozvie všetky potrebné informácie o spoločnosti, ako aj o pozícii, o ktorú sa uchádza. V tejto fáze uvidíme, či sa naplnili očakávania z tvojej, ako aj z našej strany.“

Koľko kôl celkovo má výberový proces?

„Počet kôl veľmi záleží od danej pozície, ktoré ponúka naša spoločnosť. Pri niektorých sú to dve až tri kolá, pri pozícii s veľmi špecifickými požiadavkami štyri kolá. Každopádne, po prvom rozhovore, ak si navzájom sadneme, pozývame kandidáta do druhého kola. V ňom sa uchádzač stretne s jeho potenciálnym budúcim vedúcim manažérom. Tu sa prezistia hlbšie znalosti a skúsenosti, ako aj jeho a naše špecifické očakávania. V prípade, že si budeme vyhovovať aj v tomto kole, dohodneme si termín praktickej úlohy – jedná sa o krátky test, ktorý nám potvrdí, že je najvhodnejší kandidát. Nasleduje dohodnutie termínu nástupu a podpisu zmluvy. Všetky potrebné informácie, ako aj počet kôl výberového procesu však kandidátom oznámime vopred e-mailom. Osttané detaily, najmä tie technické, sa môže uchádzač dozvedieť v ďalších kolách.“

Bude online forma pohovorov pretrvávať aj v budúcnosti?

„To, žiaľ, s určitosťou nevieme, uvidíme, ako sa vyvinie situácia. Zatiaľ však naďalej ostávame pri online pohovoroch, prispôsobujeme sa tak  aj chodu materskej spoločnosti v Nemecku. Do pobočky v Žiline a v Košiciach robíme online pohovory nepretržite, nakoľko sídlo spoločnosti je v Bratislave.“

Čo by si odporučila kandidátom na záver?

„Zaznamenala som požiadavku na prehliadku spoločnosti, tú však nevieme v tejto situácii splniť. Nahliadnuť do našich priestorov sa však dá cez náš Google Business profil. Určite odporúčam prezrieť si aj našu webstránku, kde kandidáti nájdu informácie o našich produktoch či firemných benefitoch. Veríme, že po pandémii budú opäť možné prehliadky aj káva s kandidátmi. Na záver by som rada dodala, že sa nie je čoho báť. Máme príjemný kolektív a tešíme sa na nových kolegov.“

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.