23

Pomoc Ukrajine: Do humanitárnej zbierky sme sa zapojili finančne i materiálne

Situáciu u našich susedov si mnohí z nás nedokážu predstaviť do chvíle, kým nevidia zábery z miest postihnutých vojnou či rozhovory s tými, na ktorých životy má vojenský konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom najväčší dopad. Každý dňom utečie z Ukrajiny čoraz viac ľudí v strachu o vlastný život a v nádeji, že za hranicami svojho domova nájdu útočisko. V msg life Slovakia sa preto usilujeme pomáhať nákupom hygienických potrieb, základných trvanlivých potravín a ďalších nevyhnutných vecí tým, ktorí to teraz najviac potrebujú.

V snahe podporiť Ukrajinky a Ukrajincov sa naši kolegovia spojili a znovu ukázali, že fungujeme ako jeden tím. My, ako msg insur:it, chceme prispieť vlastným dielom. Tento rok sme sa preto rozhodli, že celý ročný príspevok založený na zisku, ktorý je stanovený v podnikovej stratégii msg life, poskytneme charitatívnym organizáciám, ktoré zabezpečujú priamu pomoc obetiam nepochopiteľnej invázie na Ukrajine.

Vďaka vašej vynikajúcej práci a nášmu doteraz najsilnejšiemu zárobku môžeme vo vašom mene darovať 175 000 eur dvom organizáciám, ktoré poskytujú ľuďom v núdzi zúfalo potrebnú pomoc.

Okrem finančnej pomoci sme sa rozhodli prispieť aj materiálne. Preto sme v msg life Slovakia zrealizovali zbierku na pomoc obyvateľom Ukrajiny. Počas necelých dvoch týždňov sa nám spolu s kolegami podarilo vyzbierať dostatočné množstvo finančných prostriedkov na nákup trvanlivých potravín, základných hygienických potrieb a ďalších nevyhnutných vecí, ako sú deky, detské deky, spacie vaky a karimatky.

Zakúpili sme základné trvanlivé potraviny, kávy, čaje, instantné jedlá, detské výživy, dojčenské mlieka, kapsičky, hygienické potreby ako plienky, toaletný papier, zubné pasty a kefky, mydlá a dezinfekcie i príručné pohotovostné lekárničky a základné lieky.

Do zbierky sa zapojili aj zamestnanci msg life Slovakia

Pomôcť sa rozhodli i naši kolegovia, ktorí priniesli množstvo vecí osobne, za čo sme im nesmierne vďační. Spolu sa vyzbierali neuveriteľné tri palety materiálu. Celú zbierku sme následne odovzdali Bratislavskej arcidiecéznej charite, ktorá časť materiálov odoslala na akútnu pomoc ľuďom postihnutým vojenským konfliktom a druhú časť poskytla Ukrajinkám a Ukrajincom, ktorí prichádzajú na Slovensko.

Veríme, že situácia za našimi hranicami sa čoskoro zlepší a že naše donácie, či už finančné, alebo materiálne, pomôžu tým, ktorí to teraz najviac potrebujú a ktorí sa zo dňa na deň ocitli bez domova či strechy nad hlavou. Súcitíme s ukrajinským národom a sme odhodlaní pomôcť. Spolu pomáhame Ukrajine.

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.