23

Pomáhame charitativným organizáciám finančne aj hmotnými darmi

Ak ťa trápi predvianočný zhon a naháňaš darčeky do poslednej chvíle, existuje veľa ľudí, ktorí by si to s tebou veľmi radi vymenili. A to najmä tí, ktorí stratili strechu nad hlavou, sú v zlej finančnej situácii alebo im neslúži zdravie. Práve na tých sme v msg life Slovakia počas decembra najviac mysleli.

Segment IT bol pandémiou postihnutý iba čiastočne, a preto sme sa tento rok rozhodli podporiť nielen našich kolegov, ale aj vybrané charitatívne organizácie, ktoré sa venujú pomoci ľuďom v núdzi. Vďaka našim hmotným a finančným darom tak mohli aspoň na malý okamih zabudnúť na svoju zložitú životnú situáciu a prežiť Vianoce v pokoji.

Pomohli sme niekoľkým charitatívnym organizáciám

„Začalo sa to nevinne. Tak ako každý rok sme sa s kolegyňami zhovárali, čím obdarujeme našich zamestnancov tentoraz. Vymýšľali sme tak dlho, až sme sa dostali aj k téme charity,“ vysvetľuje zrodenie nápadu office manažérka Zuzana.

Po náročnom výberovom procese sme sa rozhodli pre niekoľko charitatívnych organizácií, ktoré sa zameriavajú na pomoc ľuďom v núdzi. Tieto Vianoce sme tak finančne aj hmotne podporili Platformu rodín detí so zdravotným znevýhodnením, občianske združenie Malíček, ktoré pomáha rodinám predčasne narodených detí, neziskovú organizáciu Dobrý anjel so zameraním na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú, či neziskovku Plamienok, ktorá poskytuje bezplatnú domácu starostlivosť o nevyliečiteľne choré deti a pomoc pri strate dieťaťa.

Nezabudli sme ani na iniciatívu Kto pomôže Slovensku s cieľom zabezpečiť finančnú a materiálnu pomoc pre zdravotníkov a zdravotnícke zariadenia postihnuté pandémiou, ani na OZ Stopa, Vagus, Depaul či Štedrá večera, ktoré pomáhajú ľuďom bez domova.

Naše srdcia si získala aj organizácia Sloboda zvierat, ktorá sa venuje záchrane a starostlivosti o zatúlané a týrané zvieratá, a následne im hľadá nový domov. Týmto by sme zároveň chceli vyzvať každého, kto môže, aby organizáciám pomohol. Nemusí ísť o finančnú ani materiálnu pomoc. Pokojne stačí, ak raz za čas vyvenčíte psíkov alebo pomôžete ako dobrovoľníci.

Priebeh výberu neziskových organizácií

Počas roka sa zameriavame predovšetkým na spokojnosť našich zamestnancov. Neustále pre nich pripravujeme nové benefity a zaujímavé podujatia či aktivity, aby sa u nás v msg life cítili čo najlepšie. „Aj náš tím sa však rozrastá a konečne sa naskytol priestor zamerať sa tiež na pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi,“ dopĺňa Zuzana.

Office oddelenie spoločnosti preto spísalo zoznam organizácií, ktorým by rado pomohlo, a postupne ich začalo oslovovať. „Najradšej by sme pomohli všetkým, museli sme však zvoliť stratégiu výberu,“ vysvetľuje recruiterka Dominika.

Pri voľbe neziskových organizácií sme postupovali podľa viacerých kritérií. Rozhodli sme sa, že tento rok podporíme slovenské charitatívne organizácie s konkrétnym zameraním. „Našou prioritou bola pomoc najmä chorým a opusteným deťom, ľuďom v núdzi, zdravotníkom, ale aj zvieratám,“ dodáva Dominika.

Spolupráca s organizáciami trvala niekoľko týždňov, pričom komunikácia s nimi bola veľmi efektívna. Niektoré organizácie a združenia nám poskytli presný zoznam vecí, ktoré potrebovali na ľahšie prevádzkovanie spoločnosti. Tým nám nielenže uľahčili prácu, ale zároveň zabezpečili potrebné vybavenie pre ľudí v núdzi a opustených chlpáčov v útulkoch.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa msg life Slovakia (@msglifeslovakia)

Hmotné aj finančné dary pre dobrú vec

msg life Slovakia mohla spríjemniť Vianoce viacerým rodinám a ľuďom bez domova nielen vďaka pomoci od zamestnancov, ale tiež vďaka finančným prostriedkom od materskej spoločnosti msg life. „Naša spoločnosť do charitatívnej činnosti investovala peniaze aj vďaka podpore našej materskej organizácie, ktorá sídli v Nemecku. Nie je pre nás dôležité hovoriť o konkrétnych sumách, podstatné je, že peniaze odišli do dobrých rúk a na správny účel,“ tvrdí Dominika.

Dobrovoľníckym aktivitám sme sa venovali počas celého roka, no naša pomoc sa naplno rozbehla až v decembri. Vývojári, testeri či aktuári spolu s deťmi pomohli pri rozvoze krmiva do útulku pre psy či zbere oblečenia pre ľudí bez domova.

Chlpáči sa potešili až 80 kg granúl, poskytli sme im materiálne dary a niektorých psíkov sme tiež chodili s radosťou venčiť už počas roka. V rámci firemného swapu sa nám zas podarilo vyzbierať plné auto teplého oblečenia pre ľudí v núdzi. „Všetci boli ochotní a nápomocní, za čo im patrí veľká vďaka,“ dodáva Zuzana.

Nie vždy sme však mohli pomôcť hmotnými darmi. V takých prípadoch sme vybrané organizácie podporili finančne. Zorganizovali sme napríklad zbierku na kúpu finančne náročných dýchacích prístrojov pre choré deti. Do zbierky sa okrem spoločnosti tiež dobrovoľne zapojili naši drahí kolegovia, ktorí sa rozhodli prispieť na dobrú vec, za čo im nesmierne ďakujeme.

Spoločnosť msg life Slovakia by v podobných dobročinných aktivitách ale rada pokračovala aj naďalej. „IT svet je oblasť, ktorá nebola natoľko zasiahnutá pandémiou. Vďaka tomu môžeme aj naďalej prispievať k lepšiemu životu na Slovensku, podporovať dobré projekty a myšlienky. V budúcnosti sa chceme zamerať aj na environmentálne problémy a prispieť tak k čistejšej a zelenšej planéte. Veríme, že sa nám prvé kroky podarí podniknúť už na jar tohto roku,“ uzatvára Zuzana.

 

Voľné pracovné ponuky

Potrebuješ viac informácií?

Zisti viac o našej spoločnosti alebo o voľných pracovných miestach. Napíš nám a pridaj sa do nášho tímu.