15

UZATVORENÁ POZÍCIA

Agile Coach

Nástupný bonus

už od 2900 €

Mzda: od 2900 € brutto

Odmeny: Štedré prémie

Forma úväzku: TPP/Živnosť

Forma práce: Home Office/Office, Full Remote

Miesto práce: Bratislava/Žilina/Košice

Kľúčové znalosti

  • Praktická implementácia agilných metód
  • Skúsenosti na pozícii Scrum Master/Agile Coach a s koučingom, koučing certifikát výhodou
  • Nemecký jazyk – stredne pokročilý (B2)

Úlohy pre pracovnú pozíciu Agile Coach

  • Svojimi skills, znalosťou SCRUM a iných agilných metodík budeš poskytovať koučing a mentoring pre tímy a manažérov v rôznych kontextoch a tým významne prispeješ k nášmu dlhodobému rozvoju tímu.
  • Ako certifikovaný kouč budeš agilným prístupom podporovať a robiť koučing pre Product Ownera v otázkach týkajúcich sa techník efektívneho definovania produktového cieľa a správy produktového backlog.
  • Agilným myslením budeš ako kouč a mentor podporovať kolegov a zainteresované strany v pochopení a implementácii empirického prístupu.
  • Spolu s ostatnými kolegami prevezmeš zodpovednosť za ďalšie rozšírenie projektového procesu, pričom budeš využívať svoje koučingové a agile leadership skills.
  • Ako Scrum Master budeš spolupracovať s naším tímom riadenia kvality na ďalšom rozvoji plánu štandardizácie projektového postupu v zákazníckych projektoch.

Technológie a nástroje, s ktorými pracuje Scrum Master Coach

  • JIRA, Confluence
  • Office 365, MS Teams
  • Miro, Conceptboard, Draw.io, Bizagi Modeler

Požiadavky pre pracovnú pozíciu Agile Scrum

  • Úspešne ukončené štúdium informatiky, matematiky, podnikového manažmentu alebo porovnateľná kvalifikácia vhodná pre pozíciu Agile Coach/Scrum Master.
  • Niekoľkoročné praktické skúsenosti ako Scrum Master/Agile Coach a dobré znalosti v praktickej implementácii agilných metód a scrum metód.
  • Ideálne skúsenosti s prácou v škálovateľných rámcoch (napr. LeSS) a komplexné zručnosti MS Office, Jira a Confluence.
  • Výhodou je mať certifikáciu v oblasti Professional Scrum Master, Product Owner alebo Agile Leadership.
  • Dobré porozumenie technickým súvislostiam a záujem o digitálne trendy a inovácie.
  • Schopnosť spolupracovať v tíme, koučing a mentoring je ti blízky, si flexibilný, kreatívny a s istotou moderuješ stretnutia a workshopy.
  • Vyznačuješ sa empatickým a kolegiálnym štýlom, bavia ťa práca v tíme a koučovanie.
  • Veľmi dobrá znalosť nemčiny, angličtina výhodou.

Naša ponuka pre pracovnú pozíciu Agile Coach

Atraktívne benefity

Atraktívny plat a prémie

Pozri všetkých 70 benefitov

FAQ

Otázky a odpovede

Professional Agile Leader má na starosti koučovanie a mentorovanie tímov a manažérov, pričom využíva svoje skills kouč, znalosti Scrum Master Jira a rôzne metodiky, ako sú LeSS agile či scrum metóda. Podieľať sa budeš na ďalšom rozvoji tímu, ako aj rozširovaní projektového procesu a zároveň budeš slúžiť ako support pre kolegov a zainteresované strany pri porozumení a implementácii empirického prístupu v praxi pomocou agile leadership model a tvojich Scrum Master hard skills.

Agile Coach práca si vyžaduje niekoľkoročné predchádzajúce Scrum Master skills na rovnakej pracovnej pozícii a skúsenosti s koučovaním. Ďalej potrebuješ ovládať nemecký jazyk minimálne na úrovni B2 a cudzie by ti nemali byť ani praktická implementácia a využívanie agilných a scrum metód pri mentorovaní tímov. Úspešne absolvovaný koučing kurz a koučing certifikát či certifikácia v oblasti Scrum Master Professional, Product Owner alebo Agile Leadership sú veľkou výhodou.

Scrum Master, čo robí agilný koučing a mentoring sa stará o zlepšenie organizácie a posilnenie súdržnosti tímov za pomoci agile metodík a riešení. Medzi tvoje každodenné aktivity na pozícii Agile Coach Remote teda bude patriť vedenie projektov a uplatňovanie agilných metód riadenia s cieľom zjednodušiť a zefektívniť celkové fungovanie v tíme alebo organizácii v rámci realizácie projektov. Budeš sledovať proces vývoja tímu a udržiavať ho v obraze počas šprintov.

V závislosti od tvojich znalostí a predošlých pracovných skúseností so Scrum Master tools a koučing Bratislava sa priemerný plat pre Agile Coach jobs Remote pohybuje od 1 686 € až do 3 957 €. Keďže ide o veľké platové rozmedzie, pri každom inzeráte uvádzame výšku „od“. Ak ale patríš medzi kvalitných Agile Leaders, plat je niečo, o čo sa určite nemusíš obávať. U nás navyše získaš štedré prémie a mnoho lákavých benefitov, ktoré prinášajú Scrum Master freelance jobs.

Scrum Master Bratislava LeSS jobs ponúkame formou Home Office/Office a Full Remote. U nás tak môžeš pohodlne pracovať z domu, Remote alebo ako kouč Bratislava, Žilina či Košice v našich krásnych kanceláriách. Je teda na tebe, ktorá forma práce ti bude najviac vyhovovať a na ktorej sa dohodneš so svojím priamym nadriadeným.

Netreba ti vysvetľovať, aký je rozdiel medzi pracovnými pozíciami Agile Coach vs. Scrum Master vs. Project Manager, vieš, kto je kouč, čo je koučing, aký je Scrum preklad alebo čo by mal obsahovať pútavý Scrum Master blog? Pri Scrum Master jobs budeš potrebovať okrem Agile Coach hard skills aj soft skills, ako flexibilitu, tímového ducha, kreativitu, empatiu a kolegiálnosť. Pošli nám svoje premakané Agile Coach CV a naštartuj svoj Scrum Master job v poprednej IT spoločnosti.

Agile Coach pre agilný koučing a mentoring

Máš agilný prístup v malíčku, nie je ti cudzí agilný význam a chceš posunúť svoje znalosti zo Scrum na novú úroveň? Staň sa súčasťou nášho tímu ako nový Scrum Master freelance a spolupracuj s nami na medzinárodných IT projektoch so zameraním na životné, neživotné i zdravotné poistenie. Ponúkame ti kvalitné zaškolenie, koučing kurzy, Scrum Master kurz, atraktívny plat a možnosť získania certifikátov, ako aj absolvovania školení, ktoré zdokonalia tvoje schopnosti.

Agile Coach plat závisí od viacerých faktorov, a to vrátane predchádzajúcich pracovných skúseností na pozícii Scrum Master Agile a nadobudnutých znalostí v oblasti praktickej implementácie agilných metód. U nás ti ponúkame nadpriemerný agilný kouč plat, štedré prémie a množstvo zaujímavých firemných benefitov, z ktorých sa ti zakrúti hlava.

Pod pojmom agilný koučing rozumieme tvorbu, zlepšovanie a implementáciu agilných procesov v rámci fungovania a organizácie v jednotlivých tímoch či spoločnosti. Takéto mentorovanie a vedenie agilných tímov zjednodušuje ich organizáciu a pozitívne vplýva na ich vnútornú štruktúru, ako aj súdržnosť pri implementovaní agilných metód a procesov v tíme.

V súvislosti s agilným koučovaním môžeme spomenúť taktiež niekoľko zásadných princípov agilnej metodiky. Zaraďujeme sem princípy, ako sú adaptovanie sa požiadavkám a uspokojenie klienta, rýchly vývoj a motivácia tímu k uplatňovaniu agilných prístupov a následne podnecovanie k vzájomnej tímovej dôvere. Cieľom agilného koučingu je teda vytvoriť funkčné, agilné tímy.

Pri pracovných pozíciách agilný kouč a Scrum Master rozlišujeme niekoľko rozdielov. Zatiaľ čo Agile Couch pracuje s väčším tímom ľudí a zvyčajne rieši viacero projektov zároveň, tím Scrum Mastra sa zase skladá z výrazne menšieho počtu jedincov a zameriava sa na jeden konkrétny IT projekt.

Ďalším rozdielom sú používané metódy. Agile Leader využíva pri koučingu a mentoringu agilné metódy riadenia a pracuje viac s manažmentom. Pri vedení by nemal myslieť iba na ďalšie rozširovanie agilných tímov, ale taktiež na rozvoj celej spoločnosti. Na druhej strane, Scrum Master uplatňuje pri práci scrum metodiku a procesy a buduje v tíme transparentnosť a schopnosť väčšej prispôsobivosti.

DETAIL PRACOVNÝCH ÚLOH

Chceš sa dozvedieť viac o Agile Coach jobs?

Pozícia Agile Coach s nemeckým jazykom

Scrum Master Agile Coach je odborník na riadenie projektov, ktorý pomáha škálovať a implementuje agilné metódy riadenia v rámci tímu alebo organizácie. Na tejto pozícii sa vyžaduje schopnosť flexibilne a proaktívne reagovať na zmeny. Zaujíma ťa, čo robí Scrum Master a ako sa stať koučom? Hlavnou náplňou práce Scrum Mastra je pomáhať tímu zjednodušovaním jeho organizácie a zabezpečenie súdržnosti tímu pri realizácii projektu. Cieľom je vytvoriť agile team. Tvoja práca sleduje proces vývoja a zároveň udržiava tím v obraze počas šprintov.

Si človek, ktorý vie, čo je koučing, Agile Coach, Scrum Master a scrum metodika a využíva pri práci agile scrum, ako aj agilné metodiky? Láka ťa pracovná ponuka Agile Coach? Máš kurz alebo Scrum Master certifikát, či reálne skúsenosti s prácou na pozícii? Ak áno, pošli nám tvoje Scrum Master CV. Pre viac informácií si prečítaj rozhovor s naším Scrum Masterom Michalom. Získaš tak hlbší pohľad a lepšie aj pochopíš význam toho, ako u nás agile a scrum team funguje. Z oblasti manažmentu do msg life Slovakia hľadáme tiež IT projektových manažérov a IT manažérov kvality.