15

UZATVORENÁ POZÍCIA

Senior softvérový vývojár – load and performance test

Nástupný bonus

už od 2000 €

Mzda: od 2000 € brutto

Odmeny: Štedré prémie

Forma úväzku: TPP/Živnosť

Forma práce: Home Office/Office, Full Remote

Miesto práce: Bratislava/Žilina/Košice

už od 2 000 €

  • Skúsenosti s plánovaním a koordináciou záťažových a výkonnostných testov
  • JMeter, Instana, Dynatrace
  • Nemecký jazyk – stredne pokročilý (B2) alebo anglický jazyk – stredne pokročilý (B2)

Úlohy pre senior softvér vývojára

  • Tvojou úlohou bude zastrešovať poradenstvo pre naše softvérové tímy a zákaznícke projekty o vhodných prístupoch pri zavádzaní záťažových a výkonnostných testov.
  • Vytvárať a koordinovať zavedenie záťažových a testovacích prostredí podľa požiadaviek príslušných úrovní testovania a ďalšie rozvíjanie našich IT nástrojov.
  • Spolupráca s oddeleniami a preberanie tvorby scenárov záťažových a výkonnostných testov.
  • Zodpovednosť za implementáciu a vyhodnocovanie automatizovaných záťažových a výkonnostných testov.
  • Optimalizovať zistené slabé stránky na základe analýz anomálie výkonu nahlásenej zákazníkmi.

Technológie a nástroje, s ktorými pracuje Load and Performance Tester

  • Jira, Confluence, Office 365, Teams Collaboration

Požiadavky pre pracovnú pozíciu Software Developer Tester

  • Profesionálne pracovné skúsenosti s plánovaním a koordináciou záťažových a výkonnostných testov a s prácou so štandardnými nástrojmi záťažových testov, napr.: JMeter, Instana a Dynatrace software.
  • Praktické skúsenosti s riešením zložitých IT prostredí a analýzou slabých stránok výkonu a ideálne znalosť agilných postupov (Scrum a Kanban).
  • Dobrá znalosť nemčiny (požadované na pozíciu vedúceho tímu) alebo angličtiny, pričom výhodou je aktívna znalosť oboch jazykov (angličtina, nemčina).
  • Výhodou je odborná prax vedúceho tímu v projektovom prostredí alebo záujem o rozvoj v tejto úlohe.
  • Úspešne ukončené VŠ vzdelanie I. alebo II. stupňa.
  • Schopnosť pracovať v medzinárodnom tíme, samostatnosť, presnosť, zodpovednosť.

Naša ponuka pre senior softvér vývojára

Atraktívne benefity

Atraktívny plat a prémie

Pozri všetkých 70 benefitov

FAQ

Otázky a odpovede

Senior softvér vývojár pre oblasť performance testing and load testing poskytuje poradenstvo ohľadom vhodnosti prístupov a vytvára, ako aj riadi samotný proces zavádzania load test and performance test, teda záťažových a výkonnostných testov. Taktiež zodpovedá za zaradenie a vyhodnotenie automation testing.

JMeter testing, Instana monitoring a Dynatrace jobs si vyžadujú profesionálne pracovné skúsenosti s plánovaním a riadením záťažových a výkonnostných testov. Taktiež budeš potrebovať predošlé skúsenosti s performance testing software tools, ako sú Instana tool, Dynatrace performance testing software a automate JMeter tests, ktoré uplatníš pri realizácii JMeter automated testing.

Očakávame, že ako náš nový senior softvérový vývojár pre load and performance testing in JMeter, Instana a Dynatrace máš skúsenosti so štandardnými nástrojmi záťažových testov, s load testing tool a performance test tools, ako sú Dynatrace tool, Instana a JMeter test tool. Okrem toho potrebuješ ovládať nemecký alebo anglický jazyk aspoň na úrovni B2, pričom výhodou je komunikácia v oboch jazykoch.

Plat na pracovnej pozícii Software Development Engineer in test závisí od viacerých faktorov, a to vrátane pracovných skúseností a nadobudnutých znalostí v performance testing JMeter. U nás ti ponúkame nadpriemerný plat a k tomu navyše aj nástupný bonus vo výške už od 2 000 €, štedré prémie a firemné benefity, z ktorých sa ti zakrúti hlava.

Instana jobs, ktoré sa špecializujú na performance testing automation a load testing software za pomoci developer testing tools možno vykonávať z domu, na diaľku alebo z našej krásnej kancelárie v Bratislave, Žiline či Košiciach. Je tak na tebe, ktorá forma práce ti bude najviac vyhovovať a na ktorej sa dohodneš so svojím priamym nadriadeným.

Práca senior softvérového vývojára si vyžaduje skúseného developera, ktorý má load testing JMeter, performance testing tools a automatizované testovanie týchto druhov testov v malíčku. Ak ti nerobí problém vykonávať agility test či software developer test a máš znalosti z nemčiny alebo angličtiny, hľadáme práve teba.

Senior softvérový vývojár – procesy, nástroje a metódy

Staň sa súčasťou nášho tímu a rozvíjaj svoje znalosti z JMeter test performance a skúsenosti s realizáciou záťažových a výkonnostných testov ako náš nový špecialista na JMeter performance testing. Test Developer jobs ti otvoria dvere do sveta msg life Slovakia a umožnia pracovať na medzinárodných IT projektoch v oblasti životného, neživotného a zdravotného poistenia.

Okrem kvalitného zaškolenia ti ponúkame atraktívny, nadštandardný plat a možnosť získania certifikátov a absolvovania školení, ktoré zdokonalia tvoje developer test a performance test JMeter skills.

Ako softvérový vývojár si môžeš na Slovensku zarobiť v priemere od 1 708 € až do 3 897 €, čo už je skutočne atraktívne finančné ohodnotenie pre senior IT developera. Keďže ide o veľké platové rozmedzie, pri každom inzeráte uvádzame výšku „od“. Ak si ale skúsený vývojár a JMeter automation testing ti nerobí žiadne problémy, plat je niečo, o čo sa určite nemusíš obávať.

U nás navyše po nástupe získaš aj nástupný bonus vo výške prvej mzdy a mnoho ďalších lákavých firemných benefitov vrátane skvelého kolektívu kolegov.

Software Development Engineer in test zodpovedá za softvérový vývoj inovatívnych a originálnych produktov pre našich klientov. Ten pozostáva z návrhu, prípravy, samotného kódovania, testovania a priebežnej údržby systému, ako aj jeho jednotlivých častí v každej fáze SDLC, teda životného cyklu vývoja softvéru (Software Development Life Cycle).

U nás v msg life sa venujeme softvérovému vývoju a testovaniu moderných informačných systémov a softvérových riešení za pomoci moderných technológií a metód pre poisťovne a firmy poskytujúce finančné produkty. Na pracovnej pozícii Performance Tester by si sa primárne ale zameriaval na software automated testing prostredníctvom overených developer testing tools a performance testing and load testing, ktorý by predstavoval hlavnú náplň tvojej práce.

Ako Software Developer Tester si sa už nepochybne stretol s testovaním softvérových produktov pre zabezpečenie ich funkčnosti a bezchybnej prevádzky. Pri realizácii testov môžeme rozlíšiť dva typy softvérového testovania, a to pomocou load test and performance test, kedy prichádza k zavádzaniu záťažových (load test) a výkonnostných testov (performance testy) do vývoja produktu či softvérovej aplikácie.

Zatiaľ čo load testing určuje výkon softvéru pri podmienkach skutočného zaťaženia založeného na reálnom živote, performance testing je zameraný na zmeranie výkonu produktu pri konkrétnom pracovnom zaťažení, pričom do úvahy sa berú faktory ako jeho schopnosť reagovať, citlivosť a stabilita. V msg life Slovakia si tak vyskúšaš oba druhy testovania softvéru a zabezpečovať budeš ich tvorbu, ako aj riadenie zavedenia jednotlivých testovacích prostredí.

Chceš sa dozvedieť viac o load and performance testing jobs?

Pri vývoji softvéru má Senior Software Developer in test za úlohu zabezpečenie kvality z pohľadu stability produktu a konečných výsledkov.
Ako IT developer zavádzania záťažových (load test) a výkonnostných testov (performance test) budeš spolupracovať s viacerými kolegami z vývoja (Java programátor medior), prípadne testu.

Pokiaľ ide o záťažový test alebo performance testing – jeho zameraním je vyhodnotiť, ako sa systém správa z hľadiska odozvy, stability, škálovateľnosti pri špecifickej pracovnej záťaži. Performance testy kontrolujú, koľko používateľov môže pracovať so systémom súčasne bez toho, aby ho spomalilo.