15

Pošli nám svoj životopis a získaj nástupný bonus už od 2200 €

nástupný bonus už od 2200 €

DevOps Engineer

Nástupný bonus

už od 2200 €

Mzda: od 2200 € brutto

Odmeny: Štedré benefity

Forma úväzku: TPP/Živnosť

Forma práce: Home Office/Office, Full Remote

Miesto práce: Bratislava/Žilina/Košice

  • Skúsenosti s GIT, Docker, Kubernetes, Jenkins a nástrojmi pre Build management
  • Nemecký jazyk – stredne pokročilý (B2)

Úlohy pre DevOps Engineer

  • Tvorba a udržiavanie testovacích a vývojových prostredí, ako aj Build Pipeline pre vývoj našich produktov a zákazníckych projektov.
  • Vývoj a zavedenie CI/CD (continuous integration/continuous delivery).
  • Koncepcia, monitorovanie a ďalší vývoj procesov a nástrojov v oblasti automatizácie, testovania a zavádzania (deployment – Build Pipelines).
  • Analýza požiadaviek vývojového tímu a odvodenie technickej implementácie v build procese, ako aj podpora pre naše zákaznícke projekty.
  • Operácie a ďalší vývoj centrálnej build infraštruktúry (vrátane Jenkins, Nexus a databáz) pod Unixom.

Technológie a nástroje, s ktorými pracuje DevOps Engineer

  • GIT
  • Docker
  • Kubernetes
  • Jenkins (CI/CD)
  • Nástroje pre Build management

Požiadavky pre pracovnú pozíciu DevOps Engineer

  • Skúsenosti s vývojom a podporou riešení založených napríklad na GIT, Docker, Kubernetes, Jenkins (zhŕňajúc CI/CD).
  • Skúsenosti v Build manažmente, ideálne v spoločnosti poskytujúcej služby IT alebo na projektoch IT, ako aj s vývojom softvéru a release.
  • Schopnosť orientácie na výsledok, riešenie a taktiež záujem o nové technológie a prístupy.
  • Aktívna znalosť nemeckého jazyka (B2 a vyššie), znalosť anglického jazyka výhodou.
  • Skúsenosti s PL/SQL, Oracle, DB2 sú vítané.
  • Úspešne ukončené SŠ alebo VŠ vzdelanie I. alebo II. stupňa.
  • Dobré komunikačné schopnosti, spoľahlivosť a schopnosť pracovať v agilnom tíme.

Naša ponuka pre DevOps Engineer

Atraktívne benefity

Atraktívny plat a prémie

Pozri všetkých 70 benefitov

FAQ

Otázky a odpovede

DevOps inžinier zodpovedá za tvorbu a údržbu testovacích a vývojových prostredí. Okrem toho má na starosti aj Build Pipelines DevOps, vývoj a zavedenie CI/CD rovnako ako správu procesov a DevOps Developer nástrojov pri automatizácii, testovaní a zavádzaní softvérových produktov. Súčasťou práce je taktiež analýza požiadaviek developerského tímu a následné odvodenie technickej implementácie.

DevOps pracovná ponuka si vyžaduje skúsenosti s GIT, Docker, Kubernetes, Jenkins a nástrojmi pre Build manažment. Predchádzajúce profesionálne pracovné skúsenosti z DevOps Engineer jobs nepožadujeme, takže nám pokojne pošli svoje premakané CV DevOps bez ohľadu na to, či si DevOps Senior Engineer alebo Junior DevOps Engineer.

Ako Senior DevOps Engineer či DevOps Junior sa určite nezaobídeš bez skúseností s vývojom a podporou riešení, softvéru a údržbou DevOps Pipelines. Zatiaľ čo od nášho nového kolegu požadujeme jazykové znalosti z angličtiny alebo nemčiny minimálne na úrovni B2 a záujem o nové technológie, skúsenosti s PL/SQL, Oracle a DB2 sú u nás vždy vítané.

DevOps plat závisí od viacerých faktorov, a to vrátane pracovných skúseností a nadobudnutých znalostí. U nás ti ponúkame nadpriemerný plat a k tomu navyše aj nástupný bonus vo výške už od 2 200 €, štedré prémie a firemné benefity, z ktorých sa ti zakrúti hlava.

Dev Ops práca umožňuje pracovať z domu, na diaľku alebo z našej krásnej kancelárie v Bratislave, Žiline či Košiciach. Je tak na tebe, ktorá forma ti bude najviac vyhovovať a na ktorej sa dohodneš so svojím priamym nadriadeným.

DevOps práca si vyžaduje skúseného vývojára, ktorému nebudeme musieť vysvetľovať, čo je DevOps a ani to, ako sa stať DevOps Engineerom. Ak máš potrebné skúsenosti a jazykové znalosti aspoň z 2 jazykov, zisti viac o DevOps job.

DevOps Engineer – procesy, nástroje a metódy

Chceš posunúť svoje programátorské skills a znalosti z vývoja a podpory softvérových riešení na novú úroveň? DevOps práca v msg life Slovakia ti otvorí dvere do sveta testovacích a vývojových prostredí a umožní pracovať na medzinárodných projektoch v oblasti životného, neživotného a zdravotného poistenia v poprednej IT spoločnosti. U nás získaš nielen atraktívny plat, ale aj kvalitné zaškolenie, certifikáty a mnoho ďalších zaujímavých firemných benefitov, ktoré ako náš nový DevOps Developer zaručene oceníš.

Priemerný plat pre pozíciu DevOps špecialista sa pohybuje od 1 928 € do 4 574 €, čím sa zaraďuje medzi najlepšie platené pracovné pozície. Keďže ide o veľké platové rozmedzie, pri každom inzeráte uvádzame výšku „od“. Ak si ale dobrý DevOps vývojár, plat je niečo, o čo sa určite nemusíš obávať. U nás navyše po nástupe získaš aj nástupný bonus vo výške prvej mzdy a mnoho ďalších lákavých firemných benefitov.

Pojem DevOps v sebe spája prácu tímu vývojárov (development) a prevádzkarov (operations) softvéru. Zakladá si na kooperácii a komunikácii medzi spomínanými dvomi oblasťami, čím zabezpečuje promptnejší vývoj a dodávanie softvérových produktov rovnako ako ich nasadenie a elimináciu, resp. zníženie chybovosti. Dev Ops teda predstavuje prax softvérového inžinierstva, ktorej cieľom je automatizovanie IT projektu v jednotlivých fázach jeho vývoja.

Súvisí taktiež s agilnou metodikou a dôraz kladie predovšetkým na efektívne riadenie zdrojov, tímovú komunikáciu a spoluprácu. Medzi jeho hlavné výhody patria rýchlosť vývoja, opráv alebo implementovania nových funkcionalít, funkčnosť a stabilita systému či možnosti inovácie. Základným princípom DevOps, a tým aj práce na pozícii DevOps administrátor, sú automatizácia, nepretržité nasadenie, monitorovanie, zaistenie bezpečnosti systému a takisto vnímanie infraštruktúry ako kódu.

Za najdôležitejšie DevOps nástroje, s ktorými sa môžeš stretnúť pri práci developera, považujeme Git, Jenkins, Selenium, Maven, Docker alebo napríklad aj Puppet. Ich znalosť si preto bude určite vyžadovať i pracovná ponuka DevOps Engineer, čo robí na vývoji a údržbe testovacích a vývojových prostredí u nás v msg life za účelom zvýšenia produktivity a zároveň kvality vyvíjaných produktov a softvérových riešení.

V súvislosti s vývojom a rozvojom softvérových aplikácií a produktov rozlišujeme hlavné operácie DevOps, medzi ktoré patria príprava, tvorba i pokrytie samotného kódu, realizácia unit testov, združovanie a nasadenie. V rámci infraštruktúry zas definujeme operácie ako poskytovanie zásob, konfigurácia, orchestrácia procesov a opäť prevádzka systému. Súčasťou praxe sú však i kontrola jednotlivých verzií softvéru, integrácia alebo tiež zapracovávanie spätnej väzby pre bezchybný chod produktu.

Chceš sa dozvedieť viac o pozícii build softvérový inžinier?

Vývoj a testovanie softvéru na pozícii DevOps Engineer

DevOps spája termíny Development (vývoj) a Operations (prevádzka). Takýto Dev Ops Engineer teda tvorí a udržiava testovacie a vývojové prostredie firmy alebo materskej spoločnosti, prispieva k efektívnemu vývoju aplikácií a používa DevOps Wiki nástroje. Ako build inžinier máš v našej spoločnosti jedinečnú príležitosť posunúť svoje software engineering zručnosti z DevOps architecture v skúsenom IT tíme.

Práca SR DevOps engineer sa zaraďuje medzi agilné prístupy. Pri vývoji softvéru totiž integruje procesy, technológie, ale aj ľudí s rôznou náplňou práce, vývojárov, analytikov, testerov i samotného klienta. Pracovná ponuka Build Engineer Bratislava je preto vhodná pre flexibilných a ambicióznych DevOps programátorov s chuťou pre inovatívne technológie. Si Developer DevOps, ktorý posunie inovácie v poisťovníctve na novú úroveň?

Popis pracovnej pozície
Daj nám o sebe vedieť