15

Pošli nám svoj životopis a získaj nástupný bonus už od 2100 / 2600 / 3000 €

nástupný bonus už od 2100 / 2600 / 3000 €

Poistný matematik/vývojár

Nástupný bonus

už od 2100 / 2600 / 3000 €

Mzda: od 2100 / 2600 / 3000 € brutto

Odmeny: Štedré benefity

Forma úväzku: TPP/Skrátený úväzok/Živnosť

Forma práce: Home Office/Office

Miesto práce: Bratislava/Žilina/Košice

  • Znalosti a pracovné skúsenosti v oblasti poistnej matematiky
  • Skúsenosti resp. záujem o programovanie v Jave
  • Nemecký jazyk – stredne pokročilý (B2) a anglický jazyk – stredne pokročilý (B2)

Úlohy pre pozíciu Poistný matematik/vývojár

  • Návrh a vývoj matematického jadra systému v oblasti životného poistenia v programovacom jazyku Java.
  • Modelovanie poistných produktov v internom Eclipse plugine.
  • Zodpovednosť za matematické testy.
  • Zabezpečenie kvality kódu a jeho optimalizácia.
  • Proaktívne riešenie problémov, analýza ich príčin a navrhovanie preventívnych opatrení.
  • Zdieľanie získaných poznatkov z oblasti vývoja s kolegami.

Technológie a nástroje, s ktorými pracuje Poistný matematik/vývojár

  • Java 17, Java 11, Spring, Maven, Jenkins
  • Zabezpečenie kvality kódu a jeho optimalizácia: SonarQube
  • Vývojové prostredie: OS Windows, Eclipse, GIT (Bitbucket)
  • Spolupráca: Jira, Confluence, Office 365, Teams Collaboration

Požiadavky pre pracovnú pozíciu Poistný matematik/vývojár

  • Úspešne ukončené VŠ vzdelanie I. či II. stupňa, ideálne v oblasti matematiky, aktuárstva, informatiky alebo príbuzných odborov.
  • Znalosti a pracovné skúsenosti v oblasti poistnej matematiky.
  • Skúsenosti resp. záujem o programovanie v jazyku Java.
  • Výhodou sú skúsenosti s vývojom softvéru (optimálne Java, prípadne iný programovací jazyk: C/C++, Python, C#, PHP…).
  • Nemecký jazyk na mierne pokročilej a anglický jazyk na stredne pokročilej komunikatívnej úrovni.
  • Schopnosť pracovať v tíme, samostatnosť, presnosť, zodpovednosť.

Naša ponuka pre Poistný matematik/vývojár

Mzdové podmienky

  • (Brutto) od 2100€ Junior / od 2600€ Senior / od 3000€ Expert.
  • Konkrétna výška mzdy závisí od preukázaných skúseností a praxe uchádzača a je výsledkom vzájomnej dohody.
  • V prípade, ak vieš programovať v Jave, alebo máš skúsenosti s programovaním v inom jazyku a chceš prejsť na Javu + máš záľubu v matematike, radi ťa zaškolíme na pozícií Junior developera – matematika.
  • V prípade, ak máš minimálne 5 ročné skúsenosti s programovaním v Java, (poistná) matematika ti robí radosť, radi ťa privítame v tíme senior developerov.
  • V prípade tvojich dlhoročných skúseností s programovaním v Java a záujmom o oblasť vývoja matematického jadra ťa radi oceníme v tíme expertov.

Atraktívne benefity

Atraktívny plat a prémie

Pozri všetkých 70 benefitov

FAQ

Otázky a odpovede

Pracovná pozícia Programátor – aktuár / matematik zahŕňa úlohy ako sú vývoj matematického jadra nášho softvérového systému v Jave, starostlivosť o matematické testy, modelovanie poistných produktov v našom systéme prostredníctvom vlastného Eclipse pluginu, analýzu požiadaviek zákazníka a opravu chýb, respektíve maintenance kódu. Taktiež ponesieš zodpovednosť za kvalitu kódu a jeho potrebnú optimalizáciu. Okrem toho očakávame aj proaktívne riešenia problémov.

V prvom rade potrebuješ mať záujem o Java programovanie, jazykové znalosti z nemeckého alebo anglického jazyka, dôležitý je pozitívny vzťah k matematike a vítané sú aj znalosti z poistnej matematiky. Výhodou IT aktuára na tejto pozícií sú tiež akékoľvek zručnosti a skúsenosti v oblasti vývoja softvéru.

Plat poistného matematika je individuálny. Závisí od tvojich znalostí a predchádzajúcich pracovných skúseností. Ako IT matematik si v msg life Slovakia môžeš zarobiť od 2100 €. Ak si senior, môžeš si zarobiť od 2600 €. Ak si expert, tvoj plat bude od 3000 €. U nás navyše získaš nástupný bonus už od 2100 / 2600 / 3000 € a ďalšie lákavé benefity.

Pracovná ponuka programátor poistný matematik môže byť vykonávaná z domu na Home Office, no radi ťa uvítame aj v našej kancelárii v Bratislave, Žiline či Košiciach. Práca poistného matematika teda ponúka hybridný model formou Home Office/Office, pričom je len na tebe, ktorá forma ti bude viac vyhovovať a na ktorej sa dohodneš so svojím priamym nadriadeným.

Hľadáme IT matematika, ktorému nerobí problém programovanie v jazyku Java a pre ktorého je poistná matematika zábavou. Táto pozícia je preto vhodná pre analytických a matematicky orientovaných ľudí, ktorí sa neboja čísiel ani výziev. Potrebné sú aj znalosti nemeckého na mierne pokročilej a anglického jazyka na stredne pokročilej komunikatívnej úrovni.

Poistný matematik/vývojár pre poistnú matematiku a štatistické metódy

Staň sa súčasťou nášho tímu a posuň svoje znalosti na novú úroveň. Aktuár práca na pozícii poistný matematik Žilina, Bratislava alebo aktuár Košice ti otvorí dvere do sveta msg life a umožní pracovať na medzinárodných IT projektoch so zameraním na životné, neživotné i zdravotné poistenie. U nás ťa čakajú kvalitné zaškolenie, nadštandardný plat a možnosť získania certifikátov a absolvovania školení, ktoré zdokonalia tvoje schopnosti.

Výška platu pri pracovnej ponuke poistný matematik Košice, Bratislava alebo Žilina závisí od viacerých faktorov, a to vrátane predchádzajúcich pracovných skúseností a nadobudnutých znalostí poistnej matematiky. Ponúkame ti nadpriemerný Java programátor poistný matematik plat, nástupný bonus vo výške prvej mzdy, štedré prémie a množstvo zaujímavých firemných benefitov, z ktorých sa ti zakrúti hlava.

Poistná matematika zodpovedá ako súčasť poisťovníctva za to, aby bola vybraná suma od všetkých zákazníkov na poistnom rovnaká, no ideálne vyššia ako výdavky poisťovne vynaložené na poistné plnenie. Rozlišujeme pritom dva druhy poistnej matematiky, a to poistnú matematiku pre životné a neživotné poistenie. Rozdiel spočíva v tom, že zatiaľ čo pri životnom poistení uplatňujeme skôr štatistické pozorovanie, pri neživotnom využívame presné výpočty, vzorce a metódy.

V súvislosti s poistnou matematikou možno spomenúť aj aktuárske tabuľky. Tie predstavujú štatistické grafy s podrobnými informáciami o konkrétnom potenciálnom riziku alebo možnom probléme. Na základe týchto údajov môže následne poistný matematik postupovať pri riešení daného rizika či problému a zhodnotiť vhodné riešenia tejto situácie.

Presné výsledky sú pri práci programátora v oblasti poistnej matematiky v odvetví poisťovníctva absolútnou samozrejmosťou. Aby však poistní matematici boli schopní zabezpečiť dôkladnosť zložitých výpočtov, využívajú k tomu niektoré techniky, ktoré im pomáhajú dosiahnuť spoľahlivé a vysokokvalitné výsledky.

Medzi obľúbené techniky na zabezpečenie presnosti výsledkov výpočtov aktuárov patria napríklad kontrola aktuálnosti rovnako ako relevantnosti dátových bodov použitých v analýze, konzultácia výpočtov s inými poistnými IT matematikmi alebo odborníkmi z profesie či dvojitá kontrola presnosti. Pri zistení nedostatkov alebo nepresností možno chyby napraviť a analýzu následne znovu podrobiť kontrole.

Chceš vedieť viac o pracovnej pozícii Poistný matematik/vývojár?

Práca aktuár pre vývoj poistných technických systémov

Pomáhaj nášmu tímu ako Java poistný matematik zvládať výzvy digitalizácie a modernizovať naše aplikácie a technologické platformy. Podieľaj sa na inovácii a optimalizácii našich procesov a vývoji inovatívnych systémov ako IT aktuár. Zdokonaľuj svoje schopnosti v model development a poisťovníckej matematike a staň sa členom stabilného tímu odborníkov. Podpor vývoj poistného softvéru a začleň sa do tímu profesionálov.

Poistný matematik práca prepája matematiku, štatistiku a poistnú matematiku. Tvojou hlavnou náplňou bude vývoj poistných technických systémov v oblasti poisťovníctva. Aplikuješ moderné aktuárstvo, v ktorom sa môžeš venovať Java programovaniu nových častí výpočtového jadra, a tak technologicky obohatiť prácu v poisťovníctve. V msg life spájame inovatívne poistné IT systémy a software development. Sme špecialisti na poisťovníctvo a IT vývoj.

Popis pracovnej pozície
Daj nám o sebe vedieť