20
msg life SlovakiaPopisy pozíciíPopis práce Software developera pre oblasť poistnej matematiky

Popis práce Software developera pre oblasť poistnej matematiky

Hľadáš nové výzvy? Stabilné pracovné miesto, ktoré ti ponúka zaujímavé možnosti ďalšieho rastu, dobrú perspektívu a zaujímavé finančné ohodnotenie? Ak máš chuť podieľať sa na vylepšovaní produktov a tvojou doménou sú technológie, pridaj sa k nášmu tímu! Vyvíjame softvér, ktorý pomáha poisťovacím expertom vo viac ako 30 krajinách sveta zvládnuť výzvy digitalizácie a modernizovať ich aplikácie.

Hľadáme spoľahlivých Software developerov pre oblasť poistnej matematiky, ktorí chcú s nami spoločne rásť. Ako Software developer pre oblasť poistnej matematiky budeš mať možnosť podieľať sa na analýze požiadaviek a navrhovaní aj implementácii inovatívnych technických riešení pre významných medzinárodných zákazníkov. 

Našou silnou stránkou je profesionalita a v našich tímoch myslíme a konáme interdisciplinárne, s dôrazom na moderné a udržateľné riešenia. Hľadáme kreatívne osobnosti, ktoré rastú s novými výzvami a baví ich, ako pravých tímových hráčov, formovať budúcnosť našich softvérových produktov.

Popis pozície Software developera pre oblasť poistnej matematiky

Čo bude tvojou úlohou?

Software developer pre oblasť poistnej matematiky má u nás na starosti analýzu požiadaviek, návrh a implementáciu nových častí výpočtového jadra nášho JEE softvérového systému v oblasti poistnej matematiky. Procesu vývoja nových častí výpočtového jadra sa budeš venovať od začiatku až po úplný záver. Vďaka tomu sa nemusíš báť, že by sa tvoja práca časom stala monotónnou. 

Môžeš sa tešiť na úzku spoluprácu s kolegami v tíme príjemných ľudí, ktorí sa podieľajú na riešeniach z oblasti životného poistenia. Tvojou primárnou úlohou bude:

 • agilný vývoj softvéru v modernej architektúre JEE s využitím najnovších technológií (Spring, Hibernate, Maven a JBoss),
 • navrhovanie a realizovanie matematických testov,
 • digitálna transformácia business modelov v oblasti životného poistenia pomocou analýzy big data,
 • zabezpečenie kvality v súlade s Clean Code princípmi, Continuous Integration/Continuous Delivery, Unit Testing a Code Reviews.

Zároveň by si mal pripraviť kvalitnú dokumentáciu, ktorá odzrkadlí kvalitu celého produktu a bude základom budúcej práce s programom. Čakajú na teba aj ďalšie rozmanité úlohy, pri ktorých sa budeš môcť rozvíjať v technických i manažérskych oblastiach. Medzi ne patrí napríklad možnosť riadenia projektov a čiastkových projektov.

Čo očakávame

Podmienkou na prijatie uchádzača je úspešne ukončené vysokoškolské štúdium v oblasti informatika, ekonomická informatika alebo iná porovnateľná kvalifikácia. Výhodou sú:

 • praktické skúsenosti s objektovo orientovaným programovaním, napríklad Java JEE alebo C++, 
 • skúsenosti s vývojárskymi a DevOps nástrojmi ako Eclipse, Git, Jenkins, Jira,
 • dobré znalosti v oblasti architektúry softvéru, modelovania procesov a údajov, 
 • znalosti databáz SQL, PL/SQL a Oracle.

Predpoklady úspešného kandidáta

Výhodou je, ak máš nadšenie pre prácu, vnútornú motiváciu robiť veci lepšie a záleží ti na tom, aby bol náš produkt kvalitný a spoľahlivý. Jawa software developer pre oblasť poistnej matematiky by mal mať predovšetkým záujem o poistnú a finančnú matematiku, v ideálnom prípade aj skúsenosti v oblasti poistno-matematických procesov v poisťovacích spoločnostiach alebo aspoň všeobecný prehľad o princípoch poisťovníctva. 

Hľadáme kolegu, ktorý bude:

 • cieľavedomý,
 • logicky a analyticky uvažujúci,
 • dôsledný a pozorný,
 • komunikatívny, 
 • kreatívny,
 • schopný dotiahnuť zverené úlohy a výzvy do úspešného konca. 

Rovnako uvítame vynikajúce konštruktívne myslenie, perfektné schopnosti v oblasti analýzy a nadšenie pre moderné technológie a skúsenosť so špecifickými požiadavkami výpočtového jadra. Keďže pracujeme v medzinárodnom tíme, ktorý riadi materská spoločnosť so sídlom v Nemecku, od kandidátov vyžadujeme veľmi dobrú znalosť nemčiny alebo angličtiny, a to slovom aj písmom (minimálne úroveň B2). Ak potrebuješ svoje jazykové schopnosti obnoviť, vieme ťa podporiť prostredníctvom odborných kurzov.

Vývoj výkonného a precízneho softvéru v msg life Slovakia

 • Softvér vytvorený v msg life Slovakia charakterizujeme ako platformovo nezávislú modulárnu aplikáciu so stabilným výkonom pri veľkom počte používateľov. Vyznačuje sa vysokou flexibilitou z hľadiska koncepcie, ako aj z hľadiska modifikácie pre potreby našich zákazníkov.
 • Medzi naše súčasné výzvy patrí digitálna transformácia, optimalizácia zákazníckych skúseností a vývoj zákaznícky orientovaných aplikácií. Našou víziou je nastaviť softvérový štandard na poisťovacom trhu.
 • Naše skúsenosti z oblasti projektového manažmentu a procesov šitých na mieru pri vývoji nášho softvéru počítame na desaťročia. Staň sa súčasťou nášho tímu, profituj z našich skúseností a know-how.
 • Žijeme inováciami – pomôž nám ďalej rozvíjať našu modernú architektúru s orientáciou na budúcnosť a nastav spolu s nami softvérový štandard na poistnom trhu.
 • Ak ťa zaujímajú nové technológie, avšak nie si odborníkom v každej tematickej oblasti, budeme spolu s tebou neustále rozširovať tvoje profesionálne zameranie a záujmy. O prácu u nás sa môžeš uchádzať, aj keď zatiaľ neovládaš všetky uvedené technológie excelentne.
 • Pre tvoj štart v msg life Slovakia máme pripravený komplexný zaškoľovací program v trvaní niekoľkých týždňov, ktorý je založený na praktickej práci priamo na reálnych projektoch. Našou najväčšou prednosťou je spolupracujúci tím, v ktorom si kolegovia navzájom poradia a pomôžu.

Pracovné prostredie

Snažíme sa o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ktoré splní tvoje očakávania od pozície software developera pre oblasť poistnej matematiky. Záleží nám na pohodovej atmosfére, kvalitnom vzdelaní, oddychu a prémiovom ohodnotení našich zamestnancov.

Naše projektové tímy sa skladajú z vývojárov softvéru, testerov softvérových aplikácií, konzultantov, analytikov, matematikov a projektových manažérov, ktorí úzko spolupracujú na rôznych projektoch.

Staráme sa nielen o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ale tiež ponúkame bohatý zamestnanecký program a množstvo benefitov, ktoré podporujú telo i ducha našich zamestnancov.

V msg life Slovakia vytvárame príjemné pracovné prostredie a tiež ponúkame bohatý zamestnanecký program a množstvo benefitov, ktoré podporujú telo i ducha našich zamestnancov.

V msg life Slovakia si tvoju prácu ceníme. Máme motivujúci odmeňovací a prémiový systém, výkonnostné, mimoriadne aj vianočné prémie. Pre dlhoročných zamestnancov máme tiež atraktívny vernostný program.

Budeš úzko spolupracovať s našimi zákazníkmi, ktorými sú najmä nemecké spoločnosti pôsobiace na poistnom trhu, a spoločne budete hľadať najlepšie riešenia pre ich každodennú prácu.

Podporujeme tvoj pracovný, ale aj osobný rast. U nás môžeš absolvovať kurzy nemeckého a anglického jazyka, zaujímavé školenia a prezentácie, alebo mať prístup do našej rozsiahlej online databázy.

Aktuálne otvorené ponuky

Naše tímy v Bratislave, Košiciach a v Žiline hľadajú posily. Pozri si ponuky práce vo svojom meste a vyber si z otvorených pracovných
pozícií. Radi sa s tebou stretneme osobne.

Odoberaj informácie o nových pracovných ponukách