20
msg life SlovakiaPopisy pozíciíPopis práce Software developera pre oblasť migrácie

Popis práce Software developera pre oblasť migrácie

Hľadáš nové výzvy? Túžiš po stabilnom pracovnom mieste, ktoré ti ponúka zaujímavé možnosti ďalšieho vzdelávania, dobrú perspektívu a motivujúce finančné ohodnotenie? Ak sú tvojou doménou technológie a máš chuť podieľať sa na vylepšovaní produktov, ktoré posúvajú oblasť služieb na novú úroveň, staň sa súčasťou nášho tímu! Náš softvér pomáha poisťovacím expertom vo viac ako 30 krajinách sveta zvládnuť výzvy digitalizácie a modernizovať ich aplikácie a technologické platformy.

Hľadáme spoľahlivých software developerov pre oblasť migrácie, ktorí sa neboja náročných ale zaujímavých projektov. Práca s dátami sa pre mnohé sektory stala každodennou záležitosťou a každý väčší IT projekt bude v istom bode potrebovať odborníka na migráciu

Ako Software developer pre oblasť migrácie budeš mať u nás možnosť podieľať sa na analýze požiadaviek a navrhovaní aj implementácii inovatívnych technických riešení pre významných medzinárodných zákazníkov. Hľadáme kreatívne osobnosti, ktoré rastú s novými výzvami a baví ich formovať budúcnosť našich softvérových produktov.

Popis pozície Software developera pre oblasť migrácie

Čo bude tvojou úlohou?

Software developer pre oblasť migrácie má u nás na starosti analýzu, koncepciu, plánovanie stratégie migrácie a optimalizáciu jej procesov. Svojou prácou tak budeš prispievať k čo najlepšej a bezproblémovej používateľskej skúsenosti so službami a aplikáciami našich klientov. 

Môžeš sa tešiť na úzku spoluprácu s odbornými oddeleniami, projektovým manažmentom a priamo aj zákazníkmi z oblasti životného poistenia. 

Tvojou primárnou úlohou bude:

 • zodpovednosť za náročné projekty migrácie dát,
 • vývoj riešení s využitím metód umelej inteligencie v oblasti migrácie údajov,
 • analýza údajov pomocou jazyka SQL a vykonávanie migrácie produktov u zákazníkov.

V msg life Slovakia sa nemusíš báť opakujúcich sa úloh, ktoré ťa prestanú baviť. V našej spoločnosti dávame zamestnancom priestor v celom rozsahu projektu, od analýzy dát, cez plánovanie a optimalizáciu procesov migrácie, až po jej uskutočnenie.

Čo očakávame

Podmienkou na prijatie uchádzača je úspešne ukončené vysokoškolské štúdium v oblasti informatika, hospodárska ekonomika alebo iná porovnateľná kvalifikácia. Na túto pozíciu sú potrebné:

 • skúsenosti s prostredím databáz a/alebo migračných projektov, programovaním v Java, C/C++ pri tvorbe a údržbe databáz DB2/Oracle,
 • skúsenosti s jazykom SQL pre databázové spracovanie,
 • skúsenosti s návrhom a implementáciou softvérových produktov, koncepciou a realizáciou.

Predpoklady úspešného kandidáta

Výhodou je, ak máš vnútornú motiváciu robiť veci lepšie a záleží ti na tom, aby bol náš produkt kvalitný a spoľahlivý. Ako software developer pre oblasť migrácie na tejto pozícii uplatníš svoje znalosti migračných nástrojov, metód a postupov pri modernizácii aplikačných prostredí.

Hľadáme kolegu, ktorý bude:

 • dôsledný, 
 • spoľahlivý, 
 • komunikatívny, 
 • flexibilný, 
 • bude mať vysoké nároky na seba aj kvalitu svojej práce.

Hľadáme tímového hráča, ktorý má vynikajúce analytické schopnosti, vie sa rýchlo zorientovať aj v náročnejších technických témach a zároveň nám ukáže vysokú mieru iniciatívy a zodpovednosti. Ak máš rád riešenie komplexných zadaní a nerobí ti problém prevziať zodpovednosť za vedenie projektu, hľadáme práve teba.

Keďže pracujeme v medzinárodnom tíme, ktorý riadi materská spoločnosť so sídlom v Nemecku, od kandidátov vyžadujeme veľmi dobrú znalosť nemčiny, a to slovom aj písmom (minimálne úroveň B2). Výhodou je tiež znalosť anglického jazyka. Ak potrebuješ svoje jazykové schopnosti obnoviť, vieme ťa podporiť prostredníctvom odborných kurzov.

Vývoj výkonného a precízneho softvéru v msg life Slovakia

 • Našou víziou je nastaviť softvérový štandard na poisťovacom trhu a medzi naše aktuálne výzvy patria digitálna transformácia, optimalizácia zákazníckych skúseností a vývoj zákaznícky orientovaných aplikácií.
 • Náš softvér sa dá charakterizovať ako platformovo nezávislá modulárna aplikácia. Má vysoký stabilný výkon pri veľkom počte používateľov a vyznačuje sa vysokou flexibilitou z hľadiska koncepcie, ako aj z hľadiska modifikácie pre potreby zákazníkov.
 • Naše skúsenosti z oblasti projektového manažmentu a procesov šitých na mieru pri vývoji nášho softvéru počítame na desaťročia. Staň sa súčasťou nášho tímu, profituj z našich skúseností a know-how.
 • Žijeme inováciami – pomôž nám ďalej rozvíjať našu modernú architektúru s orientáciou na budúcnosť a nastav spolu s nami softvérový štandard na poistnom trhu.
 • Ak ťa zaujímajú nové technológie, avšak nie si odborníkom v každej tematickej oblasti, budeme spolu s tebou neustále rozširovať tvoje profesionálne zameranie a záujmy. O prácu u nás sa môžeš uchádzať, aj keď zatiaľ neovládaš všetky uvedené technológie excelentne.
 • Pre tvoj štart v msg life máme pripravený komplexný zaškoľovací program v trvaní niekoľkých týždňov, ktorý je založený na praktickej práci priamo na reálnych projektoch. Našou najväčšou prednosťou je spolupracujúci tím, v ktorom si kolegovia navzájom poradia a pomôžu.

Pracovné prostredie

Snažíme sa o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ktoré splní tvoje očakávania od pozície software developera pre oblasť migrácie. Záleží nám na pohodovej atmosfére, kvalitnom vzdelaní, oddychu a prémiovom ohodnotení našich zamestnancov.

Naše projektové tímy sa skladajú z vývojárov softvéru, testerov softvérových aplikácií, konzultantov, analytikov, matematikov a projektových manažérov, ktorí úzko spolupracujú na rôznych projektoch.

Staráme sa nielen o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ale tiež ponúkame bohatý zamestnanecký program a množstvo benefitov, ktoré podporujú telo i ducha našich zamestnancov.

V msg life Slovakia vytvárame príjemné pracovné prostredie a tiež ponúkame bohatý zamestnanecký program a množstvo benefitov, ktoré podporujú telo i ducha našich zamestnancov.

V msg life Slovakia si tvoju prácu ceníme. Máme motivujúci odmeňovací a prémiový systém, výkonnostné, mimoriadne aj vianočné prémie. Pre dlhoročných zamestnancov máme tiež atraktívny vernostný program.

Budeš úzko spolupracovať s našimi zákazníkmi, ktorými sú najmä nemecké spoločnosti pôsobiace na poistnom trhu, a spoločne budete hľadať najlepšie riešenia pre ich každodennú prácu.

Podporujeme tvoj pracovný, ale aj osobný rast. U nás môžeš absolvovať kurzy nemeckého a anglického jazyka, zaujímavé školenia a prezentácie, alebo mať prístup do našej rozsiahlej online databázy.

Aktuálne otvorené ponuky

Momentálne pre popis pozície nemáme žiadnu konkrétnu pracovnú ponuku, ale ak si myslíš, že máš talent a bol by si prínosom pre náš tím, neváhaj a ozvi sa nám. Radi sa s tebou stretneme osobne alebo online a dozvieme sa o tebe viac.

Odoberaj informácie o nových pracovných ponukách