20
msg life SlovakiaPopisy pozíciíPopis práce Projektového manažéra

Popis práce Projektového manažéra

Hľadáš nové výzvy a zároveň rozmanitosť? Túžiš po pracovnom mieste, ktoré ti ponúka zaujímavé možnosti ďalšieho vzdelávania, dobrú perspektívu a motivujúce finančné ohodnotenie? Ak sú tvojou doménou technológie a máš chuť podieľať sa na vylepšovaní produktov, ktoré posúvajú oblasť služieb na novú úroveň, staň sa súčasťou nášho tímu! Náš softvér pomáha poisťovacím expertom vo viac ako 30 krajinách sveta zvládnuť výzvy digitalizácie a modernizovať ich aplikácie a technologické platformy.

Hľadáme zodpovedných projektových manažérov, ktorí chcú s nami spoločne rásť. Projektový manažér je vďaka svojmu komunikačnému talentu a organizačným predpokladom tým správnym človekom, ktorý dokáže doviesť projektový tím k spoločnému úspechu a zjednotiť pohľady konzultantov, vývojárov aj samotných klientov. Svojou prácou sa významnou mierou podieľa na tom, aby všetko fungovalo a klienti boli spokojní. 

Popis pozície Projektového manažéra

Čo bude tvojou úlohou?

Project manager je zodpovedný za riadenie, plánovanie a kontrolu projektov. Naučíš sa u nás pripravovať prehľadné analýzy a štatistiky, ktoré sa týkajú projekt controllingu a reportingu. Ako Project manager budeš mať príležitosť prevziať zodpovednosť za riadenie projektu. Získaš prehľad o nákladoch, finančných a aj ľudských zdrojoch v rámci každého projektu, ktorý úspešne zvládneš. 

Tvojou primárnou úlohou bude:

 • motivovať projektový tím, povzbudiť ho a dodať mu veľkú dávku inšpirácie pre dokončenie projektu,
 • staneš sa prvým kontaktom pre našich zákazníkov a projektový tím plný odborníkov z rôznych oblastí.

Ako náš úspešný projektový manažér získaš možnosť cestovať po svete a budeš pomáhať s upevňovaním a rozširovaním vzťahov s našimi medzinárodnými zákazníkmi.

Na tejto pracovnej pozícii budú tvoje dni rôznorodé. Rozmanitosť pracovných dní ti jasne ukáže, že tvoja práca bude rozhodne bez každodenne sa opakujúcej rutiny. Budeš neustále sledovať trendy vo vývoji nášho softvéru a formovať aj motivovať projektový tím tak, aby spoločne pracoval na úlohách a úspešne ukončil projekt.

Čo očakávame

Podmienkou na prijatie uchádzača je úspešne ukončené stredoškolské alebo vysokoškolské štúdium, viac ako tvoj diplom nás však zaujímajú tvoje schopnosti a prax. Ak máš skúsenosti s riadením IT projektov, si pre nás ideálny kandidát. Výhodou sú aj veľmi dobré vedomosti MS-Office a skúsenosti s nástrojmi ako Jira a Confluence.

Predpoklady úspešného kandidáta

Hľadáme kolegu, ktorý je zodpovedný, spoľahlivý, samostatný, premýšľa koncepčne, analyticky a v neposlednom rade aj štruktúrovane. Patrí k tímovým hráčom a jeho štýl práce je nezameniteľný a originálny. Zároveň u nás môže rozvinúť svoj talent a potenciál v stabilnom pracovnom prostredí. Súčasne porozumie aj technicky náročným témam a v spolupráci so svojim tímom dospeje k najideálnejšiemu riešeniu.

Hľadáme kolegu, ktorý:

 • je komunikačný a organizačný talent, 
 • má sebavedomé vystupovanie,
 • má skvelé sociálne zručnosti.

Keďže pracujeme v medzinárodnom tíme, ktorý riadi materská spoločnosť so sídlom v Nemecku, od kandidátov vyžadujeme veľmi dobrú znalosť nemčiny a angličtiny, a to slovom aj písmom (minimálne úroveň B2). Ak potrebuješ svoje jazykové schopnosti obnoviť, vieme ťa podporiť prostredníctvom odborných kurzov.

Projektový manažment v msg life Slovakia

 • U nás sa budeš osobnostne aj kariérne posúvať vo viacerých smeroch. Podporujeme široké možnosti vzdelávania pre tvoj pracovný, ale aj osobný rast. Môžeš využiť naše kurzy, semináre, workshopy a školenia, alebo zájsť do našej knižnice a vybrať si vhodnú literatúru o danej problematike.
 • Získaš príležitosť vycestovať do zahraničia. Práca projektového manažéra si priam žiada absolvovanie pracovných ciest. V Nemecku sa stretneš s kolegami či so zákazníkmi a nadobudneš jedinečné príležitosti pre svoj kariérny rast.
 • Ako Project manager budeš mať v našej spoločnosti nenahraditeľné miesto. Presne preto túžime po ambicióznom manažérovi, ktorý je komunikatívny, flexibilný a je otvorený novým výzvam.
 • Budeš dohliadať na medzinárodné projekty, v rámci ktorých zvládneš kooperáciu vlastného tímu a spoluprácu pri projektoch, ktoré budú v prípravnej fáze.
 • Nezľakneš sa ani aktivít, akými sú definovanie rozsahu, ciele projektu, identifikovanie problémov či rizík a kontrola úloh, prostredníctvom ktorých bude zabezpečené nasadzovanie častí projektu. Následnú prípravu projektového plánu tak hravo zvládneš.
 • Stretneš sa aj so senior projektovým manažérom, ktorý ti predstaví detaily projektového manažmentu. Naučí ťa získavať aktuálne poznatky v rámci vytvárania reportov, plánovania kapacít projektového tímu, alebo ti predvedie, ako sa vypracujú komplexné analýzy.

Pracovné prostredie

Snažíme sa o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ktoré splní tvoje očakávania od pozície project managera. Záleží nám na pohodovej atmosfére, kvalitnom vzdelaní, oddychu a prémiovom ohodnotení našich zamestnancov.

Naše projektové tímy sa skladajú z vývojárov softvéru, testerov softvérových aplikácií, konzultantov, analytikov, matematikov a projektových manažérov, ktorí úzko spolupracujú na rôznych projektoch.

Staráme sa nielen o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ale tiež ponúkame bohatý zamestnanecký program a množstvo benefitov, ktoré podporujú telo i ducha našich zamestnancov.

V msg life Slovakia vytvárame príjemné pracovné prostredie a tiež ponúkame bohatý zamestnanecký program a množstvo benefitov, ktoré podporujú telo i ducha našich zamestnancov.

V msg life Slovakia si tvoju prácu ceníme. Máme motivujúci odmeňovací a prémiový systém, výkonnostné, mimoriadne aj vianočné prémie. Pre dlhoročných zamestnancov máme tiež atraktívny vernostný program.

Budeš úzko spolupracovať s našimi zákazníkmi, ktorými sú najmä nemecké spoločnosti pôsobiace na poistnom trhu, a spoločne budete hľadať najlepšie riešenia pre ich každodennú prácu.

Podporujeme tvoj pracovný, ale aj osobný rast. U nás môžeš absolvovať kurzy nemeckého a anglického jazyka, zaujímavé školenia a prezentácie, alebo mať prístup do našej rozsiahlej online databázy.

Aktuálne otvorené ponuky

Naše tímy v Bratislave, Košiciach a v Žiline hľadajú posily. Pozri si ponuky práce vo svojom meste a vyber si z otvorených pracovných
pozícií. Radi sa s tebou stretneme osobne.

Odoberaj informácie o nových pracovných ponukách