20
msg life SlovakiaPopisy pozíciíPopis práce Java software developera

Popis práce Java software developera

Hľadáš nové pracovné aj životné výzvy? Túžiš po stabilnom pracovnom mieste, ktoré ti ponúka možnosti ďalšieho vzdelávania, dobrú perspektívu a zaujímavé finančné ohodnotenie? Ak sú tvojou doménou technológie a máš chuť podieľať sa na vylepšovaní produktov, ktoré posúvajú oblasť služieb na novú úroveň, staň sa súčasťou nášho tímu! Náš softvér pomáha poisťovacím expertom vo viac ako 30 krajinách sveta zvládnuť výzvy digitalizácie a modernizovať ich aplikácie a technologické platformy.

Hľadáme spoľahlivých software developerov, ktorí sa neboja náročných ale zaujímavých projektov a budú pracovať v agilnom projektovom tíme. Ako Software developer budeš mať možnosť podieľať sa na analýze požiadaviek a navrhovaní aj implementácii inovatívnych technických riešení pre významných medzinárodných zákazníkov. 

Na tejto pozícii sa zapojíš do každej fázy vývojového procesu, od analýzy požiadaviek až po implementáciu softvéru. Hľadáme kreatívne osobnosti, ktoré rastú s novými výzvami a baví ich, ako pravých tímových hráčov, formovať budúcnosť našich softvérových produktov.

Popis pozície Java softvérového developera v msg life Slovakia

Čo bude tvojou úlohou?

Software developer má u nás na starosti analýzu požiadaviek, návrh a implementáciu inovatívnych softvérových komponentov, modulov a funkcií. Svojou prácou tak budeš prispievať k čo najlepšej a bezproblémovej používateľskej skúsenosti so službami a aplikáciami našich klientov. Tvojou úlohou bude aj digitálna transformácia business modelov životného poistenia pomocou analýzy big data. 

Môžeš sa tešiť na úzku spoluprácu s kolegami, testermi a projektovým architektom v tíme príjemných ľudí, ktorí sa podieľajú na riešeniach z oblasti životného poistenia. Čaká ťa spracovanie komplexných interdisciplinárnych otázok, môžeš sa zaoberať aj modelovaním údajov a databáz, analýzou a získavaním údajov, obchodnou inteligenciou a inými súvisiacimi témami. 

Tvojou primárnou úlohou bude:

 • vyvíjať softvérové aplikácie v modernej architektúre JEE s využitím najnovších technológií, 
 • analyzovať používateľské požiadavky,
 • navrhnúť a implementovať komponenty, moduly a funkcie pre softvér životného poistenia,
 • prevádzať vývojárske testy vrátane analýzy a opráv chýb,
 • programovať špecifické softvérové riešenia. 

V našej práci uplatníš agilné metódy riadenia softvéru, ktoré poskytujú priestor na priebežné úpravy softvéru podľa meniacich sa požiadaviek zákazníka a zároveň príležitosť na zdokonalenie sa v práci so súčasnými technológiami (Spring, Hibernate, Maven, JBoss).

Taktiež budeš súčasťou celého procesu vývoja, vrátane odovzdávania dokumentácie zákazníkovi, testovania, ale aj realizácie workshopov a prezentácií v súvislosti s výsledným produktom. Pri práci v našej spoločnosti získaš vzácne skúsenosti zo všetkých oblastí vývoja softvérových riešení.

Mal by si dokázať pripraviť kvalitnú dokumentáciu, ktorá odzrkadlí kvalitu celého produktu a je základom budúcej práce s programom. Jednou z tvojich dôležitých úloh bude aj riadenie projektu. Vďaka nemu získaš skúsenosti v oblasti vedenia tímu, čo ti pomôže k úspešnému dokončeniu projektu v stanovenom čase.

Čo očakávame

Podmienkou na prijatie uchádzača je úspešne ukončené vysokoškolské štúdium v oblasti informatika, hospodárska ekonomika alebo iná porovnateľná kvalifikácia. Výhodou sú:

 • praktické skúsenosti s objektovo orientovaným programovaním, napríklad Java JEE alebo C++, 
 • skúsenosti s vývojárskymi a DevOps nástrojmi ako Eclipse, Git, Jenkins, Jira,
 • dobré znalosti v oblastiach architektúry softvéru, modelovania procesov a údajov, 
 • znalosti databáz SQL, PL/SQL a Oracle.

Predpoklady úspešného kandidáta

Výhodou je, ak máš vnútornú motiváciu robiť veci lepšie a záleží ti na tom, aby bol náš produkt kvalitný a spoľahlivý. Ako Java software developer sa budeš zaoberať aj spracovaním komplexných interdisciplinárnych otázok a modelovaním údajov a databáz. Predpokladom je preto, aby si bol ochotný neustále sa vzdelávať a držať krok s novými technológiami, tvoja práca bola koncepčná a mal si záujem o riešenie zložitých úloh.

Hľadáme kolegu, ktorý bude:

 • cieľavedomý,
 • zodpovedný,
 • logicky a analyticky uvažujúci,
 • precízny,
 • trpezlivý,
 • spoľahlivý a lojálny. 

Hľadáme tímového hráča, ktorý bude schopný dotiahnuť zverené úlohy a výzvy do úspešného konca. Rovnako uvítame vynikajúce konštruktívne myslenie a vysokú mieru iniciatívy a zodpovednosti, komunikatívnosť a záujem o problematiku životného poistenia. Výhodou budú aj tvoje znalosti v oblasti softvérových systémov a procesov v poisťovacích spoločnostiach.

Keďže pracujeme v medzinárodnom tíme, ktorý riadi materská spoločnosť so sídlom v Nemecku, od kandidátov vyžadujeme veľmi dobrú znalosť nemčiny alebo angličtiny, a to slovom aj písmom (minimálne úroveň B2). Ak potrebuješ svoje jazykové schopnosti obnoviť, vieme ťa podporiť prostredníctvom odborných kurzov.

Vývoj výkonného a precízneho softvéru v msg life Slovakia

 • Náš softvér sa vyznačuje vysokou flexibilitou z hľadiska koncepcie, ako aj z hľadiska modifikácie pre potreby našich klientov. Charakterizovali by sme ho ako platformovo nezávislú modulárnu aplikáciu so stabilným výkonom pri veľkom počte používateľov.
 • Medzi naše súčasné výzvy patrí digitálna transformácia, optimalizácia zákazníckych skúseností a vývoj zákaznícky orientovaných aplikácií. Našou víziou je nastaviť softvérový štandard na poisťovacom trhu.
 • Naše skúsenosti z oblasti projektového manažmentu a procesov šitých na mieru pri vývoji nášho softvéru počítame na desaťročia. Staň sa súčasťou nášho tímu, profituj z našich skúseností a know-how.
 • Žijeme inováciami – pomôž nám ďalej rozvíjať našu modernú architektúru s orientáciou na budúcnosť a nastav spolu s nami softvérový štandard na poistnom trhu.
 • Ak ťa zaujímajú nové technológie, avšak nie si odborníkom v každej tematickej oblasti, budeme spolu s tebou neustále rozširovať tvoje profesionálne zameranie a záujmy. O prácu u nás sa môžeš uchádzať, aj keď zatiaľ neovládaš všetky uvedené technológie excelentne.
 • Pre tvoj štart v msg life máme pripravený komplexný zaškoľovací program v trvaní niekoľkých týždňov, ktorý je založený na praktickej práci priamo na reálnych projektoch. Našou najväčšou prednosťou je spolupracujúci tím, v ktorom si kolegovia navzájom poradia a pomôžu.

Pracovné prostredie

Snažíme sa o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ktoré splní tvoje očakávania od pozície Java software developera. Záleží nám na pohodovej atmosfére, kvalitnom vzdelaní, oddychu a prémiovom ohodnotení našich zamestnancov.

Naše projektové tímy sa skladajú z vývojárov softvéru, testerov softvérových aplikácií, konzultantov, analytikov, matematikov a projektových manažérov, ktorí úzko spolupracujú na rôznych projektoch.

Staráme sa nielen o vytvorenie príjemného pracovného prostredia, ale tiež ponúkame bohatý zamestnanecký program a množstvo benefitov, ktoré podporujú telo i ducha našich zamestnancov.

V msg life Slovakia vytvárame príjemné pracovné prostredie a tiež ponúkame bohatý zamestnanecký program a množstvo benefitov, ktoré podporujú telo i ducha našich zamestnancov.

V msg life Slovakia si tvoju prácu ceníme. Máme motivujúci odmeňovací a prémiový systém, výkonnostné, mimoriadne aj vianočné prémie. Pre dlhoročných zamestnancov máme tiež atraktívny vernostný program.

Budeš úzko spolupracovať s našimi zákazníkmi, ktorými sú najmä nemecké spoločnosti pôsobiace na poistnom trhu, a spoločne budete hľadať najlepšie riešenia pre ich každodennú prácu.

Podporujeme tvoj pracovný, ale aj osobný rast. U nás môžeš absolvovať kurzy nemeckého a anglického jazyka, zaujímavé školenia a prezentácie, alebo mať prístup do našej rozsiahlej online databázy.

Aktuálne otvorené ponuky

Naše tímy v Bratislave, Košiciach a v Žiline hľadajú posily. Pozri si ponuky práce vo svojom meste a vyber si z otvorených pracovných
pozícií. Radi sa s tebou stretneme osobne.

Odoberaj informácie o nových pracovných ponukách